Друковані ЗМІ залишаються актуальними – незважаючи на розвиток медіатехнологій
Друковані ЗМІ залишаються актуальними – незважаючи на розвиток медіатехнологій
Друкована продукція залишається затребуваною, незважаючи на стрімкий розвиток медіатехнологій – однак при цьому необхідно стимулювати ринок друкованих видань, щоб зберігати його конкурентоспроможність, переконані учасники форуму.
Генеральний директор ЗАТ «Аргументы и факты» Денис Воронков вважає, що інтернет наразі є другорядним джерелом інформації, а традиційні ЗМІ, зокрема, телебачення і радіо, залишаються найбільш ефективним та швидким інструментом розповсюдження новин.
«Ми не вважаємо, що газетна галузь щезне, ми просто розуміємо, що газета повинна перейти на електронний носій. iPad – це перший прототип, проте він має поки що чимало недоліків для того, щоб повністю замінити друковану модель», – відзначив Воронков.
Генеральний директор ВД «Коммерсантъ» Павло Філєнков зауважив, що запуск додаткових проектів під брендом газети може допомогти збільшити читацьку аудиторію. Як приклад Філєнков навів запуск радіостанції «Коммерсант-FM».
«Існування радіо вже апріорі є рекламою. Ми навіть зменшили рекламні витрати. Це дає поштовх газеті та іншим виданням», – відзначив Філєнков.
Директор з досліджень Міжнародної асоціації видавничих та медіатехнологій IFRA Манфред Верфел, котрий для конференції підготував доповідь «Дослідження тенденцій світової преси», також вважає, що про друковані ЗМІ забувати ще зарано.
«Аудиторія цифрових носіїв збільшується – проте цифри не пояснюють усього. Дослідження нашої компанії продемонстрували, що відвідувачі сайтів не читають їх настільки уважно, наскільки уважно вони читають паперові газети», – підкреслив Манфред Верфел.
Він також наголосив на тому, що, незважаючи на колосальну увагу, яку сьогодні приділяють цифровим ЗМІ, саме друковані видання є основним джерелом прибутку у світовій медіаіндустрії.
Згідно з доповіддю Верфела, більше половини дорослого населення планети читають друковану пресу, а наклади газет у всьому світі постійно зростають.
Крім цього, Верфел зауважив, що головна проблема друкованих видань – не у відсутності аудиторії, а у відсутності нових, ефективних бізнес-моделей.
«Друковані газети – це базис нашого суспільства, і наша галузь сильніша, аніж багато хто може собі уявити. Газети повинні змінюватися, якщо у подальшому хочуть залишаться рупором суспільства і надавати громадянам інформацію. Справа не у читацькій аудиторії, ми її маємо. Проблеми існують із розробкою ефективних бізнес-моделей у цифровій ері», – вважає він.