Російський експерт визнав антиросійськими книги про «кремлівских паразитів» та «петровску орду»

Російський експерт визнав антиросійськими книги про «кремлівских паразитів» та «петровску орду»

11:41,
26 Травня 2016
3610

Російський експерт визнав антиросійськими книги про «кремлівских паразитів» та «петровску орду»

11:41,
26 Травня 2016
3610
Російський експерт визнав антиросійськими книги про «кремлівских паразитів» та «петровску орду»
Російський експерт визнав антиросійськими книги про «кремлівских паразитів» та «петровску орду»
Автори:
Адвокат Іван Павлов, який відстоює права директора Бібліотеки української літератури Наталі Шаріної, опублікував у Facebook текст культоролого-лінгвістичної та психологічної експертизи книг, вилучених у ході обшуку в бібліотеці.

Про це пише Meduza.

Експертизу прошли 24 видання, у тому числі раніше згадані у зв’язку зі справою книги «Голод в Україні», «Україна або смерть» і «Ментальнiсть орди», а також книги поета Дмитра Павличка (у федеральному списку екстремістських матеріалів є три його видання), книга Симона Петлюри, буклет про командира УПА Романа Шухевича та підбірка дитячого журналу «Барвiнок» за 2015 год.

Як відзначає Павлов, у більшості видань, окрім однієї книги Джорджа Сороса, експерт знайшов заклики до міжнаціональної ворожнечі. Зокрема, найменування Радянського союзу імперією в книзі «Голод в Україні» розцінено як «негативна оцінка радянської влади».

У книгах Дмитра Павличка, окрім слова «москалі», експерт визнав антиросійськими словосполучення «кремлівські паразити» (як «негативна оцінка російським адміністративним органам»), «петровська орда» (як така, що містить «різку негативну оцінку російських людей») та «кремлівські хрестоносці» (оскільки слово «хрестоносці», на думку експерта, має в російській мові негативну конотацію). 

Експерт дійшов висновку, що у читачів бібліотеки в результаті читання подібної літератури «формується ненависть і ворожнеча до росіян». 

«У мене на руках черговий історичний документ - експертиза книг, вилучених у ході обшуку в Бібліотеці української літератури. Експертизу провів завідуючий відділом психолінгвістики Інституту мовознавства РАН Євгеній Тарасов. Досвід роботи експерта за спеціальністю - з 1953 року».

В кінці жовтня після обшуків у бібліотеці директора установи Наталію Шаріну звинуватили у розповсюдженні забороненої літератури і затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала свою провину. За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили з спецсховища. Згодом Шаріну визнали політв'язнем. Кримінальну справу завели за статтею «порушення національної ненависті і ворожнечі». 

Шаріну залишили під домашнім арештом до 27 грудня. Серед книг, які знайшли слідчі, були видання Дмитра Корчинського, які в Росії вважаються екстремістськими і заборонені до використання. Крім того, повідомлялося про вилучення книжок про Степана Бандеру і журналу «Барвінок», де знайшли червоно-чорний прапор. З бібліотеки було вилучено близько 200 книг і матеріалів. 

Бібліотека української літератури - спадкоємиця Центральної української бібліотеки Москви, що існувала з 1918 по 1938 рік. У 1949 році частину фонду бібліотеки передали до бібліотеки Львівського університету. Бібліотека відкрилася у 1989 році, і в 1994 році їй повернули більше тисячі книг, у свій час надісланих до Львова. Обшуки в Бібліотеці української літератури в Москві тривали і в середині грудня.

Нагадуємо, що в ЄС заявили, що в Росії не повинні втручатися у діяльність Бібліотеки української літератури.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ex.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду