Європарламенту пропонують визнати, що Росія веде інформаційну війну проти ЄС

European Parliament

Про це йдеться в проекті резолюції «Про стратегічні комунікації», схваленому  профільним комітетом Європарламенту.

«Ворожа пропаганда та дезінформація, спрямовані проти нас з боку як Кремля, так і недержавних угрупувань, зокрема  ISIS, - це факт. І для того, аби ефективно їм протидіяти, нам необхідно в першу чергу повністю ідентифікувати їх», - цитує Анну Фотигу, депутата Європарламенту та автор проекту резолюції, прес-служба Європарламенту.  

В документі також зазначається, що Росія агресивно застосовує широкий спектр засобів і інструментів, зокрема, спеціальних організацій («Русский мир»), багатомовних телевізійних каналів («Russia Today»), інформаційних агентств (РИА «Новости», «Спутник»), соціальні і релігійні об'єднання (включаючи православну церкву), соціальні мережі та інтернет-тролів. Це несе загрозу західним цінностям, розділяє Європу, акумулює внутрішню підтримку і створює сприйняття країн Східного партнерства як неспроможних, йдеться у проекті резолюції.  

Документ також закликає до співпраці представників медіа та експертів країн-членів ЄС, спонукаючи їх зібрати дані і факти про розповсюдження пропаганди. 

Проект резолюції вже затверджений в комітеті із закордонних справ і буде остаточно проголосований на пленарному засіданні Європарламенту восени.

Нагадаємо, що спеціальна оперативна група Євросоюзу STratCom East, за період з жовтня 2015 року і до липня 2016 року виявила1649 неправдивих новин, статей і сюжетів російської пропаганди, які розповсюдили прокремлівські ЗМІ.

comments powered by Disqus