У Києві відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики

У Києві відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики

13:23,
13 Вересня 2017
15181

У Києві відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики

13:23,
13 Вересня 2017
15181
У Києві відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики
У Києві відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики
Автори:
Навчання складатиметься із модульного офлайн-курсу й дистанційного онлайн-курсу на платформі EdEra. Засновники Центру - Київська школа економіки (KSE), VoxUkraine, ICU та Visa.

Центр вирішили створити через брак установ в країні, де журналісти могли би отримати економічні знання.  

«В Україні 37 вишів навчає журналістиці, але дуже мало де є економічна програма із викладачами, які мають реальний досвід роботи в економічних виданнях, - зазначив Борис Давиденко, CEO VoxUkraine.  - У вишах журналістам не розповідають, що таке ВВП. І зараз армія журналістів, які працюють на сайтах чи телеканалах, висвітлюють економічні питання, маючи дуже смутні уявлення про економіку. Ми хочемо виправити ситуацію і дати можливість кожному журналісту України отримати базове економічне знання. Журналісти задають рамки економічної дискусії, вона впливає на економічну політику. Україна - це полігон економічних помилок, тож ми віримо, що журналісти зможуть змінити цю ситуацію».  

Центр складатиметься із чотирьох компонентів. Перший із них - модульний навчальний курс «Економіка, ринки та аналіз даних», розроблений викладачами Київської школи економіки. Розрахований на 35 студентів, перший набір розпочне навчання 12 жовтня, триватиме до 9 грудня (заняття відбуватимуться у п’ятницю та на вихідних). Щороку планується здійснювати два набори, перший набір буде безкоштовний.

«В цьому курсі ми робимо акцент на двох речах – економіці, з реальними прикладами з наших ринків, і на аналізі даних – хочемо навчити журналістів працювати з великими масивами даних, видобувати із них потрібні цифри», - пояснила директорка Центру  Ілона Сологуб, головний економіст KSE.

Другий компонент - дистанційний курс з економіки для журналістів «Як писати про економіку без помилок» на EdEra, його старт – 11 жовтня. Офлайн та онлайн-курс не дублюють один одного. Основні теми дистанційного курсу - «Вступ до макроекономіки», «Робота з даними», «Корпоративні фінанси».

Інші складові Центру: дискусійний клуб провідних редакторів та видавців для обговорення найактуальніших питань економіки та ЗМІ; та дослідження медіасфери науковими методами. 

За словами Бориса Давиденка, Центр створений на приватні гроші: «Тут немає грошей донорів чи посольств. Це досягнення – бізнес готовий вкладати в якісну журналістику».

Для того, щоб записатись на офлайн-курс, необхідно надіслати резюме, мотиваційний лист та приклади публікацій. Деталі будуть на сайті KSE. 

Нагадаємо, що 7 жовтня на EdEra стартував курс  з правознавства «Людина та держава. Правила гри».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду