Шевченко проситиме коаліцію не відхиляти законопроект про суспільне мовлення, а створити робочу групу

00:00,
20 Лютого 2012
945

Шевченко проситиме коаліцію не відхиляти законопроект про суспільне мовлення, а створити робочу групу

00:00,
20 Лютого 2012
945
Шевченко проситиме коаліцію не відхиляти законопроект про суспільне мовлення, а створити робочу групу
Якщо парламент відхилить проект про СМ, то зможе повернутися до цього питання через рік.

Народний депутат, член Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко стверджує: якщо парламент 21 лютого відхилить проект про суспільне мовлення, то зможе повернутися до цього питання не раніше 2013 року. 

21 лютого Верховна Рада має розглянути законопроект № 7241 «Про внесення змін до Закону України "Про систему суспільного телебачення і радіомовлення України"» (нова редакція), внесений народними депутатами Андрієм Шевченком, Владиславом Каськівим та Євгеном Сусловим. Цей проект було підтримано профільним комітетом ще в грудні 2010 року.

«Я вважаю, що завтрашній розгляд законопроекту про суспільне мовлення - це фактично остання можливість для парламенту шостого скликання просунутись по цій темі. Завтра я пропонуватиму в сесійній залі діяти наступним чином: підтримати за основу законопроект № 7241. Потім створювати широку робочу групу, в якій будуть представники влади і опозиції, громадянського суспільства і журналістського середовища. Група працюватиме  за тією ж схемою, за якою діяла, удосконалюючи законопроект про доступ до публічної інформації. При оптимістичному сценарії у нас є всі шанси до літа підготувати цей закон до ухвалення у другому читанні і в цілому. Законопроект № 7241 розробляли найкращі спеціалісти по цій темі з експертного середовища: директор Інституту медіа права Тарас Шевченко, медіа юрист Дмитро Котляр, юрист Інститут масової інформації  Роман Головенко. Проект зареєстрований за підписами Андрія Шевченка, Владислава Каськіва, Євгенія Суслова, тобто представників і влади, і опозиції», - сказав Андрій Шевченко.

На його думку, текст законопроекту № 7241 «дуже хороший, він може стати фундаментом для робочої групи».

Якщо законопроект Шевченка-Каськіва-Суслова завтра буде відхилено, то парламент не зможе розглядати альтернативні проекти на цій сесії. Наразі таких не зареєстровано.

«Якщо навіть буде зареєстрований новий законопроект, то парламент не може повертатися до цього питання на цій сесії, - зауважує Шевченко. - Наступна вереснева сесія парламенту шостого скликання буде остання. Розгляд цього питання перед виборами малоймовірний. Тому, якщо законопроект завтра буде відхилений, то Верховна Рада зможе повернутися до суспільного мовлення не раніше, ніж у лютому 2013 року. Тому закликатиму завтра депутатів підійти до цього питання не політично, а професійно й експертно. Думаю, що в нас є шанс завтра зрушити це питання з місця».

На думку першого заступника голови Комітету з питань свободи слова та інформації - виконуючого обов'язки голови Олени Бондаренко, шансів у проекту № 7241 практично немає. «Система формування наглядових рад згідно з цим проектом взагалі не віддзеркалює суті суспільного мовлення. Ці наглядові ради формулюється політиками, а не представниками суспільства. І це викликає велике питання. Звичайно, ми свого колего в будь-якому випадку підтримаємо, ми вдячні йому за те, що він взявся за цю тему і спробував написати законопроект, але є недоробки. В принципі можна було його брати за основу і доопрацьовувати у другому читанні, але, як на мене, нині не існує вождів цього процесу, тема, крім Шевченка, не цікава нікому», - сказала Олена Бондаренко в коментарі «Телекритиці».

У Комітеті припускали такий сценарій щодо проекту № 7241. Парламент його має відхилити з метою розчистити шлях для президентського законопроекту.

Андрій Шевченко допускає, що така логіка могла би бути у влади, якби у неї був готовий альтернативний законопроект. «Але на цей момент невідомо, що в президента є текст, готовий піти до парламенту. Тому я не бачу підстав думати, що завтра будуть розчищати поле для альтернативного президентського законопроекту. А навіть, якщо це було б і так, то я нагадаю, що згідно з регламентом цей закон не може бути розглянутий на цій сесії. Тому, я думаю, якщо відкинути політичні речі, емоції і розмови про те, кому мають дістатися зірочки на погони, прагматичний вихід очевидний - завтра підтримувати проект, де є підписи і влади, і опозиції, взяти його за основу і через робочу групу доводити до закону», - резюмує нардеп.

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», наразі текст останнього варіанту президентсько-урядового законопроекту разом з пропозиціями робочої групи суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при президенті України розміщено на сайті Держкомтелерадіо. За словами юриста Держкомтелерадіо Ганни Красноступ, цей проект знову повинен пройти узгодження всіх зацікавлених міністерств і відомств, а потім має бути підтриманий Кабміном. На це потрібен не один місяць.

Нагадаємо, 30 вересня 2010 року Громадська гуманітарна рада при президенті України прийняла Концепцію створення та діяльності Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ). В Адміністрації президента запевняли, що концепція переросте в невідкладний законопроект, який до 1 грудня 2010 року буде зареєстрований у парламенті главою держави. Однак підготувати законопроект було доручено уряду.

Урядовий законопроект фахівці розкритикували. Голова робочої групи із суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при президенті Валерій Бебик вважає цей проект слабким і таким, що працює на урядову кон'юнктуру. На сьогодні законопроект про суспільне мовлення, підготовлений урядом, «застряг» в Адміністрації президента. За словами пана Бебика, законопроект блокують юристи Андрія Портнова.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото Павла Довганя
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду