На Мадагаскарі ухвалили закон, що криміналізує дифамацію урядовців у мережі

На Мадагаскарі ухвалили закон, що криміналізує дифамацію урядовців у мережі

00:00,
5 Серпня 2014
1613

На Мадагаскарі ухвалили закон, що криміналізує дифамацію урядовців у мережі

00:00,
5 Серпня 2014
1613
На Мадагаскарі ухвалили закон, що криміналізує дифамацію урядовців у мережі
На Мадагаскарі ухвалили закон, що криміналізує дифамацію урядовців у мережі
Парламент Мадагаскару ухвалив акт, що передбачає покарання за «образу чи дифамацію» службових осіб в інтернеті і робить їх недоторканними у мережі. Про це повідомляють «Репортери без кордонів» (RSF).

Порушення нового закону каратиметься тюремним ув’язненням терміном від 2 до 5 років або штрафом від 2 млн. до 100 млн. малагасійських аріарів (від €600 тис. до €30 тис.)

Організація відзначає, що законодавці ухвалили репресивний закон таємно, у вузькому колі, нехтуючи думкою громадськості. Однак після того, як відбувся витік інформації, він став гарячою темою для журналістів, блогерів та користувачів соціальних мереж.

Очільник держави Ері Радзаунарімампіаніна (Hery Rajaonarimampianina) заявив: «Як президент я – проти ув’язнення журналістів за дії, що є часткою їхньої роботи».

«Однак його заява, певно, з добрими намірами, - не має сенсу у той час, як мальгашське законодавство обмежує свободу інформації». - наголошують «Репортери».

Прем’єр-міністр Мадагаскару Роже Коло (Roger Kolo), змушений реагувати на критику, пост-фактум організував «дискусійну зустріч». У повідомленні про неї стверджувалося, що положення головної статті закону стосовно міри покарання «будуть переглянуті й пом’якшені». Та навіть неточність у даті, коли цим займеться законодавчий орган, ставить під сумнів, чи взагалі будь-коли зміни будуть внесені.

«Відсутність у законі визначення що таке «образа» чи «дифамація» лишає простір для широких тлумачень і великих зловживань,  - вважає речниця RSF Віржінія Данглес (Virginie Dangles). – Новина стосовно ухвалення закону, яка надійшла після арешту двох журналістів за позовом декількох міністрів у дифамації, свідчить, що уряд не має наміру обрати шлях декриміналізації журналістських правопорушень».

Як повідомляв  Media Sapiens, минулого місяця перед судом цієї Мадагаскару за публікацію листа читача зі звинуваченням високих державних посадовців у незаконній торгівлі постали видавець і головний редактор щоденної газети Madagascar Matin Жан-Люк Раага (Jean-Luc Rahaga) та журналіст цього видання Соло Рабефірінга (Solo Rabefiringa).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
realpositive.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду