GPB відмовив правозахисній організації в розміщенні соціального ролика

00:00,
18 Серпня 2013
764

GPB відмовив правозахисній організації в розміщенні соціального ролика

00:00,
18 Серпня 2013
764
GPB відмовив правозахисній організації в розміщенні соціального ролика
Голова правління Тбіліського будинку прав людини Алеко Цкітішвілі здивований листом гендиректора громадського мовника Грузії GPB Георгія Бараташвілі, в якому міститься відмова розмістити в ефірі підготовлений організацією соціальний відеоролик.

За сприяння Фонду Співробітництва Євразії, Тбіліський будинок прав людини здійснює проект «Безкоштовна юридична допомога соціально незахищеним жителям Грузії». Організація звернулася до GPB з проханням розмістити у своєму ефірі з 13 по 23 серпня рекламний ролик, підготовлений в рамках цього проекту. Пан Цкітішвілі не погоджується з юридичним обґрунтуванням відмови.

«Це викликало наше здивування. Тим більше те, що в якості підстави для відмови Георгій Бараташвілі наводить саме ту статтю Закону «Про мовлення», яка підтверджує, що наш відеоролик - це соціальна реклама», – сказав у бесіді з media.ge Алеко Цкітішвілі.

Відповідно до 2 статті Закону Грузії «Про мовлення», яку наводить у своєму листі гендиректор GPB, термін «соціальна реклама» пояснюється як «реклама, спрямована на сприяння суспільного благополуччя і благодійні цілі, яка не є ні комерційної, ні передвиборчою рекламою, і не містить рекламу юридичної особи приватного права або урядової установи, а також надаваних ними послуг».

«Виходячи з цього, оскільки представлений ролик не відповідає вимогам, встановленим вищезазначеної норми, ми позбавлені можливості розмістити вказаний відеоролик в ефірі "Громадського мовника" у вигляді реклами», – пише Георгій Бараташвілі у своєму листі на ім'я правозахисної організації.

«Наш відеоролик, безперечно, спрямований на сприяння громадському благополуччю, адже ми допомагаємо соціально незахищеним громадянам, які не мають можливості звернутися за юридичною допомогою до приватних юридичних компаній. Виходячи з цього, соціальна реклама не може розглядатися як комерційна реклама, тим більше, що наша організація є некомерційною юридичною особою, і в нас немає комерційних цілей», – заявив координатор згаданого проекту Алеко Цкітішвілі.

Він також зазначив, що відеоролик жодним чином не є передвиборчою рекламою, не містить рекламу ні юридичної особи приватного права, ні урядової установи, ні надаваних ними послуг. Разом з тим Алеко Цкітішвілі заявив, що відмова Бараташвілі знаходиться в повній невідповідності з іншим фактом, коли громадський мовник дав в ефір один з відеороликів, підготовлених правозахисною організацією в рамках згаданого проекту.

Джерело: Грузия Online

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wsbtv.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду