Влада Венесуели намагається взяти під контроль соцмережі за допомогою нового законодавства
Влада Венесуели намагається взяти під контроль соцмережі за допомогою нового законодавства
Новий закон передбачає покарання за розпалювання ворожнечі або заклики до насильства через радіо, телебачення або соціальні мережі, в тому числі - через політичні переконання. Порушників цього закону можуть засудити до 20 років ув’язнення, пояснює СPJ. Регулювати дотримання цього закону в соцмережах буде Національна комісія з телекомунікацій (Conatel), заявив вчора міністр зв’язку і інформації Венесуели Хорхе Родрігес (Jorge Rodríguez).
«Conatel в необхідній мірі контролює ЗМІ й так само вона буде діяти в соціальних мережах», – сказав міністр.
Комітет захисту журнаілстів (Committee to Protect Journalists) засудив нове законодавство, яке було прийняте Конституційною асамблеєю Венесуели минулого тижня. На їх думку, таким чином влада намагається змусити людей мовчати й не висловлювати критику щодо політичних подій в країні.
Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро звинуватив Twitter в блокуванні акаунтів його прихильників. За його словами, були заблоковані тисячі аканутів за те, що їх власники «висловлювали правду» та «були більшістю». Проте точно не відомо, які саме акаунти були заблоковані та скільки їх.
Також цього року у Венесуелі заборонили мовлення телеканалу CNN після розслідування про продаж паспортів. Телеканал звинувачують у поширенні пропаганди.
Звинувачення пов'язане з розслідуванням, яке провели журналісти CNN щодо продажу венесуельських паспортів іноземних громадян через посольство країни в Іраку. Телеканал з'ясував, що з 2008 по 2012 роки венесуельські паспорта могли отримати 173 вихідця з Близького Сходу, в тому числі люди, які можуть бути пов'язані з терористами «Хезболли». Паспорт Венесуели дає право на безвізовий в'їзд в 130 країн.