Парламент Грузії не зміг укомплектувати нову наглядову раду GPB

00:00,
1 Січня 2014
1161

Парламент Грузії не зміг укомплектувати нову наглядову раду GPB

00:00,
1 Січня 2014
1161
Парламент Грузії не зміг укомплектувати нову наглядову раду GPB
27 грудня парламент Грузії зміг обрати тільки трьох членів до наглядової ради суспільного мовника GPB з представлених шести кандидатів. Цієї кількості недостатньо для того, щоб рада приступила до виконання своїх повноважень.

Для цього, згідно з новими законодавчими нормами Грузії, необхідно, щоб були обрані як мінімум 7 із 9 членів ради. Для цього парламенту доведеться оголосити повторний конкурс для кандидатів.

Разом із провалом кандидатур на голосуванні в парламенті, укомплектувати наглядову раду Georgian Public Broadcasting повною мірою не вдалося і з тієї причини, що замість трьох кандидатів парламентська більшість коаліції «Грузинська мрія» представила тільки одного кандидата, а опозиційний «Національний рух» представив – тільки двох.

Народний захисник представив двох кандидатів, відповідно до його квоти. Верховна рада Автономної Республіки Аджарія, також відповідно до квоти, представила одного кандидата.

27 грудня в ході голосування членами наглядової ради обрані: експерт з питань аналізу та розвитку публічної політики Натела Сахокія (за квотою Грузинської мрії, 83 голоси проти 3); редактор англомовного видання журналу «Табула» Кетеван Мсхіладзе (за квотою Національного руху, 99 голосів проти жодного); директор Центру дослідження громадської думки Марина Мусхелішвілі (за квотою народного захисника, 82 голоси проти 17).

Всі троє були підібрані Спеціальної конкурсною комісією, створеною при парламенті, в результаті публічних співбесід і телевізійних дебатів.

Із заявою про участь в конкурсі звернулися 68 кандидатів, їхня кількість була скорочена конкурсною комісією спершу до 35, а під кінець комісія дала рекомендацію суб'єктам, які мають право на номінацію кандидатів, по 27 кандидатам для їх обрання та подання до парламенту.

Коаліція за медіа-адвокатування, що об'єднує 11 неурядових організацій, висловила стурбованість у зв'язку з тим, що процес укомплектування наглядової ради GPB «увійшов в глухий кут».

«Ми вважаємо, що робота Комісії з підбору кандидатів відрізнялася неупередженістю, компетентністю і високим стандартом прозорості, що викликало довіру та інтерес з боку суспільства до реформи Громадського мовника/ Абсолютно незрозуміло, чому не змогли депутати обрати належну кількість кандидатів з представленого списку. Заяви та дії парламентської більшості породжують обгрунтовані підозри, що вони зацікавлені не в деполітизації GPB, а у встановленні контролю над мовником. Існує загроза, що правляча сила шляхом оголошення повторного конкурсу та створення нової громадської комісії спробує укомплектувати раду за політичною ознакою», – йдеться в заяві коаліції від 26 грудня.

26 грудня коаліція закликала депутатів поважати працю і вибір укомплектованої ними ж громадської комісії, встати «вище вузьких партійних і політичних інтересів» і обрати кандидатів з представленого списку, однак депутати проігнорували цей заклик.

Водночас, Посольство США в Грузії 26 грудня опублікувало спеціальну заяву, в якій вітало «прозорий процес» підбору кандидатів у члени наглядової ради суспільного мовника, і зазначило, що посольство «уважно спостерігає» за зусиллями парламенту, спрямованими на підбір кандидатів у члени «незалежної» наглядової ради.

«Цей процес вкрай важливий для свободи преси та інформованих публічних дебатів. Ми вітаємо голову Парламенту Грузії та Парламент Грузії за підтримку здорового і прозорого процесу, який сприятиме створенню нової незалежної і професійної поради піклувальників», – йшлося в заяві Посольства США.

Джерело: Civil Georgia

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ria.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду