У Німеччині набув чинності закон про заборону ненависті в мережі

У Німеччині набув чинності закон про заборону ненависті в мережі

10:28,
3 Жовтня 2017
3058

У Німеччині набув чинності закон про заборону ненависті в мережі

10:28,
3 Жовтня 2017
3058
У Німеччині набув чинності закон про заборону ненависті в мережі
У Німеччині набув чинності закон про заборону ненависті в мережі
Автори:
У Німеччині з 1 жовтня набрав чинності закон, що забороняє прояви ненависті і цькування в інтернеті.

Про це повідомляє DW.

Новий закон, який ще називають «законом про Facebook», зобов'язує інтернет-компанії масштабніше обробляти скарги, пов'язані з можливим розпалюванням ненависті, і швидше видаляти подібні записи та коментарі.

Нормативний документ передбачає, що «очевидно злочинні» висловлювання повинні бути видалені або заблоковані протягом 24 годин з моменту надходження скарги на них. Проте в деяких випадках для цього компаніям дається тиждень. 

Раніше критики нового німецького закону заявляли, що таке обмеження в часі може призвести до того, що в спірних випадках компанії будуть видаляти коментарі, щоб не піддаватися штрафним санкціям.

Однак Мін'юст Німеччини зазначає, що штрафи накладатимуться лише в разі систематичних порушень. При цьому після закінчення відведеного законом терміну користувачі зможуть скаржитися в Федеральне відомство з юстиції, якщо, на їхню думку, скарга не була оброблена відповідним чином.

За даними видання Der Spiegel, перевірок зазнаватимуть зокрема соціальні мережі Facebook, VK, Tumblr, фотохостинг Flickr і відеосервіс Vimeo.

Нагадаємо, у червні німецький парламент ухвалив суперечливий закон, згідно з яким соціальні мережі можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 50 мільйонів євро (57 мільйонів доларів США), якщо не усуватимуть контент, що містить «мову ворожнечі». Спікер Facebook тоді наголосив, що закон навряд чи зможе допомогти вирішенню проблеми.

Уряд Німеччини схвалив цей законопроект ще у квітні. 

У травні суд у Відні забов'язав соціальну мережу Facebook видаляти образливі публікації, якщо вони несуть «мову ворожнечі».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
tes.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду