Соцмережа Facebook судиться з владою США через сповіщення користувачів про вилучення даних
Соцмережа Facebook судиться з владою США через сповіщення користувачів про вилучення даних
Як пише BuzzFeed, Facebook отримала ордери на розкриття інформації з трьох акаунтів, які водночас підкріплені указом про нерозголошення від Вищого суду округу Колумбія. Юристи компанії вважають, що заборона сповістити власників цих акаунтів про дії правоохоронців суперечить Першій поправці до американської конституції, що гарантує свободу слова. Також дії правоохоронців можуть порушувати і Четверту поправку, яка забороняє необгрунтовані обшуки. Правоохоронці зобов'язані вказувати конкретні предмети, що вилучаються в інтересах слідства, а це складно зробити, коли мова йде про акаунт в соцмережі, в якому міститься чимало інформації, включно з дописами, світлинами, відео тощо.
Більшість інформації про справу залишається закритою, однак деякі деталі вказують на те, що ордери стосуються масових арештів, які відбулися у Вашингтоні, округ Колумбія, під час інавгурації президента Дональда Трампа.
Найновіші документи щодо цієї судової справи датовано 30 червня. Також відомо, що Facebook підтримали правозахисники та вісім інших технологічних компаній - Microsoft, Google, Apple, Snap, Dropbox, Twitter, Yelp і Avvo.
Як писав MediaSapiens, журналісту Аарону Канту, арештованому під час протестів на інавгурації Трампа, загрожує до 75 років в’язниці. Його звинувачують у підбурюванні до заворушень. Журналіст був одним з 230 осіб, заарештованих в ході демонстрацій 20 січня. Шість інших журналістів, які були затримані того дня, отримали такі ж звинувачення, але згодом справи проти них були закриті.