У Берліні пропонують заборонити сексистську рекламу

У Берліні пропонують заборонити сексистську рекламу

14:42,
23 Червня 2017
1632

У Берліні пропонують заборонити сексистську рекламу

14:42,
23 Червня 2017
1632
У Берліні пропонують заборонити сексистську рекламу
У Берліні пропонують заборонити сексистську рекламу
Автори:
Міська влада Берліну запропонувала внести заборону на зовнішню рекламу, яка зображує «слабких, істеричних, дурних, наївних або нездатних контролювати емоції» жінок.

Наприкінці минулого місяця ліва фракція берлінського району Шарлоттенбург винесла пропозицію з переліком різноманітних типів реклами, які слід вважати «сексистськими, дискримінаційними або мізогінними». Прихильники ініціативи вважають, що реклама, на якій «жінка ледь одягнена і посміхається без причини, і на якій чоловік повністю одягнений» має потрапити під заборону. Водночас противники заборони звертають увагу на те, що влада міста не має права втручатися у вільний ринок.

Глава Всесвітньої федерації рекламодавців Стефан Лорке (Stephen Loerke) сказав, що цей крок можна розглядати «як симптом широкої проблеми в суспільстві». «Політики нервують, коли люди обурюються оголошеннями в громадських місцях», - додав він. На його думку подібні ініціативи найближчим часом можуть виникнути й в інших країнах. Він також навів приклад, коли у Парижі виник скандал через сексистську рекламу відомого бренду Yves Saint Laurent. Місто відмовилося від розміщення зовнішньої реклами комапнії та вирішило більше не допускати сексистських оголошень на рекламних щитах. Мер Лондона також наклав заборону на рекламу, яка змушує людей соромитися свого тіла.  

 

Реклама бренду, яка викликала жорстку критику серед мешканців Парижу. В мережі навіть був створений популярний хештег #YSLRetireTaPubDegradante  - «YSL, прибери свою ганебну рекламу».

Джемма Джонс (Gemma Jones), заступниця директора агентства культурного та семіотичного аналізу Space Doctors вважає, що цензура не є хорошим рішенням. «Бренди й чиновники намагаються зрозуміти тонкощі "сексистських" образів. Але ті керівні принципи, які виділив Берлін для критики реклами, можна коротко схарактеризувати як “жалюгідна, але сексуальна”, а це доволі незграбний критерій. Щоб зрозуміти, які образи просувають гендерну нерівність, галузь повинна копати глибше, зрозуміти, як символи працюють разом в контексті. Бренди, агенції, галузеві структури та уряди повинні брати колективну відповідальність для подолання нерівності й мислити за межами кліше», - пояснила експертка.

Нагадаємо, нещодавно влада Франції зобов'язала маркувати відредаговані за допомогою графічних редакторів фотографії моделей та запровадила штрафи за працевлаштування надмірно худих моделей. Також минулого року італійському дому моди Gucci заборонили використовувати в Британії рекламу з моделлю, яку рекламний регулятор назвав «нездорово худорлявою».

Deutsche Welle
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду