У Росії почали блокувати «екстремістські сайти»
В повідомленні Роскомнагляду сказано, що блокування перших чотирьох ресурсів відбулося на вимогу заступника генерального прокурора Російської Федерації. Відомство стверджує, що заблоковані ресурси поширювали «соціально шкідливу інформацію, загрозливу для суспільства та особистості».
Згідно з повідомленням, одна із заблокованих сторінок містилася на сервісі Livejournal. Ресурс внесли до єдиного реєстру протиправної інформації, проте адміністрація «ЖЖ» оперативно видалила вказаний блог. Тому «Живий журнал» виключили з реєстру протиправної інформації.
Відомий блогер, користувач Livejournal Ілля Варламов (zyalt), який активно висвітлював протести у Києві, написав : «Першим під роздачу потрапив наш улюблений Живий Журнал. Адміністрація ЖЖ оперативно видалила блог порушника і ЖЖ розблокували. Але прецедент показовий».
«Тобто, опублікував у себе в блозі заклик прийти на мітинг – а через годину весь ЖЖ прикрили. Робимо ставки, як скоро прикриють блог Навальног»,– написав Ілля Варламов.
На цю ж тему висловився засновник «ВКонтакте» Павло Дуров «З сьогоднішнього дня в російському інтернеті починається нова епоха. Набирає чинності закон, за яким будь-який інтернет-ресурс може бути заблокований без рішення суду, наприклад, за заклики брати участь у мітингах».
1 лютого в РФ набрав чинності закон, за яким Роскомнагляд може без суду блокувати інтернет-ресурси із закликами до екстремізму та масових заворушень. Для блокування тепер достатньо запиту генерального прокурора або його заступника.