Кореспонденти Al Jazeera відкидають гру єгипетської влади у правосуддя
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Кореспонденти Al Jazeera відкидають гру єгипетської влади у правосуддя
Це засвідчує список, що потрапив у розпорядження Al Jazeera. Декотрі з імен уже були відомі. Телемережа називає нові й висловлює їхні погляди на єгипетську гру у правосуддя. Це – британські журналісти Сью Тертон (Sue Turton) і Домінік Кейн (Dominic Kane), які працювали у Каїрі після здійсненого у липні минулого року військового повороту й повалення ісламістського президента Мухамеда Мурсі.
Тертон приголомшена тим, що єгипетська влада включила її до списку звинувачених і видала ордер на арешт. Журналістка, яка працювала на британських телеканалах Sky News, ITN і Channel 4 News, заявила, що «вона не розцінювала ситуацію в Єгипті анітрохи інакше, ніж будь-коли за час майже 25-річної роботи журналісткою». «Я не присягалася на відданість будь-якій політичній групі в Єгипті чи деінде, – додала вона, – і не маю бажання бути промоутером будь-яких поглядів».
Домінік Кейн, який свого часу працював на BBC, сказав, що він завжди намагався висвітлювати події в Єгипті «неупереджено й точно». Він збентежений звинуваченнями, висунутими проти своїх колег, які офіційно не пред’являють у Каїрі, та «суворими умовами», в яких вони перебувають за ґратами. За словами британського журналіста, «у часи випробувань вони неупереджено здійснювали важку роботу» й тому мають бути негайно звільнені.
Серед інших осіб, які фігурують у списку Al Jazeera, – єгипетські продюсери та інженери, які працюють та телемережу у Катарі. Усі вони категорично відкидають звинувачення, висунуті проти них у Каїрі.
Імена деяких звинувачених репортерів стали відомими у Al Jazeera раніше. Це – співробітники англомовної служби катарської телемережі австралійський журналіст з 20-річним досвідом роботи у Reuters, BBC та CNN Пітер Ґрест (Peter Greste), завідувач каїрського бюро, який має подвійне єгипетське й канадське громадянство, Мохамед Фахмі (Mohamed Fahmy) та єгипетський оператор Бахер Мохамед (Baher Mohamed).
Пітеру Ґерсту інкримінують співпрацю із «братами-мусульманами» – організацією, оголошеною тимчасовим урядом терористичною.
Над його колегами-єгиптянами тяжіє звинувачення у тяжчому злочині – належності до «братів-мусульман».
Арештовані у грудні минулого року агентами міністерства внутрішніх справ Єгипту, нині вони перебувають за ґратами тюрем Tora і Scorpion.
Журналіст арабської служби Al Jazeera у Каїрі Абдуллу аль-Шамі (Abdullah Al Shami) перебуває у такому ж становищі з серпня минулого року. На знак протесту проти ув’язнення він вже третій тиждень поспіль голодує, повідомляє телемережа.
У ставленні до єгипетської Феміди розбіжностей не існує. Протест проти невмотивованого арешту кореспондентів Al Jazeera без пред’явлення офіційних звинувачень чи не найпереконливіше висловив Пітер Ґерст з-за ґрат тюрми Tora у листі, що набув світового розголосу.