В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ

В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ

14:36,
23 Лютого 2016
2394

В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ

14:36,
23 Лютого 2016
2394
В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ
В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ
Автори:
Уряд Австралії схвалив 22 лютого радикальні зміни до законів про власність австралійських ЗМІ, що може викликати низку великих злиттів і поглинань.

Про це пише The Age.

Погоджений пакет реформ, який включає відміну «правила охоплення» і «правила два з трьох» вніс до парламенту міністр зв'язку Мітч Файфілд.

«Правило охоплення» забороняє телевізійним мережам вести мовлення для більш ніж 75% населення. У свою чергу, «правило два з трьох» забороняє медіавласникам одночасно контролювати газету, теле- і радіостанцію на одному й тому ж ринку.

Запропоноване урядом скасування «правила два з трьох» викликає більше критики через побоювання втрати різносторонності ЗМІ. Опозиційна Лейбористська партія Австралії заявила про стурбованість змінами, оскільки це може дозволити великим власникам розширити свій контроль на основних ринках.

Передбачається, що в рамках домовленостей можливою є відмова від «правила охоплення». У цьому випадку будуть введені в дію нові норми для захисту місцевого контенту в регіональних зонах. Більш жорсткі рамки для регіонального контенту – засновані на розширенні поточної «системи балів» для місцевого контенту – були затребувані громадянами в рамках переговорів.

Регіональні мовники, у свою чергу, стверджують, що їм і без цього доводиться постійно боротися з фінансовими викликами, а тому введення надмірно обтяжливих зобов'язань поставить їх під ще більший тиск.

Представник тіньового міністра зв'язку Джейсона Клера сказав, що опозиція не підтримає змін, поки уряд не представить законодавства щодо захисту регіональних мовників.

Таким чином лейбористи підтримають скасування «правила охоплення», проте норму про скасування «правила два з трьох» відправлять на доопрацювання до комітету сенату, що призведе до затримки процесу.

Попри радикальні пропозиції уряду на медійному ринку, жодних змін до переліку спортивних програм, що повинні бути доступними для безкоштовного перегляду в ефірі будь-якого, у тому числі комерційного, каналу внесено не було. Таким чином уряд намагається не привертати громадської уваги до запропонованих змін, пише видання.

Нагадуємо, що Сеймом та Сенатом Польщі був прийнятий так званий «малий закон про ЗМІ» авторства правлячої партії «Право і справедливість» відповідно 30 та 31 грудня 2015 року. Зміни до закону передбачають, зокрема, дострокове завершення терміну повноважень членів правління та наглядових рад Польського громадського телебачення (TVP) та Польського радіо (Polskie Radio). Також, відповідно до змін до закону, членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр держскарбниці Польщі. Закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади, а також термін повноважень членів правління та наглядових рад.

В правлячій партії «Право і справедливість» вважають, що нинішнє керівництво громадських ЗМІ не в змозі виконати роль об'єднання і виховання нації, а також є інструментом пропаганди правлячої в 2007-2015 роках, а нині опозиційної ліберальної партії «Громадянська платформа».

Пізніше польська влада запевнила, що Польща повною мірою визнає свободу і плюралізм медіа, сприймаючи це як ключовий елемент плюралістичного суспільства, і заявляє, що внесення поправок до закону про ЗМІ не суперечить нормам Євросоюзу. Таким чином в МЗС Польщі відповіли на лист віце-президента Єврокомісії від 30 грудня минулого року, в якому той висловив занепокоєння з приводу законодавчих змін щодо функціонування публічних ЗМІ в Польщі.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Age
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду