У Китаї заборонили доповідь «Репортерів без кордонів»

У Китаї заборонили доповідь «Репортерів без кордонів»

00:00,
17 Лютого 2014
2605

У Китаї заборонили доповідь «Репортерів без кордонів»

00:00,
17 Лютого 2014
2605
У Китаї заборонили доповідь «Репортерів без кордонів»
У Китаї заборонили доповідь «Репортерів без кордонів»
Відділ пропаганди Компартії Китаю ініціював документ, що має на меті перешкоджати публікації та розповсюдженню доповіді «Репортерів без кордонів» 2014 World Press Freedom Index, повідомляє сайт медіа-організації.

Цензурний орган компартії – Інформаційне бюро Державної ради оприлюднив директиву, що змушує усі ЗМІ вилучати цю резонансну доповідь і будь-який контент, який містить посилання на неї, а також на непривабливу частину про Китай.

Завідувач Азійсько-Тихоокеанського бюро «Репортерів» Бенджамін Ісмаїл (Benjamin Ismail) заявив, що цей прояв цензури «не є несподіваним в одній з країн, в якій найжорсткіше контролюється інформація». Він розцінив його як «наочний приклад політики маніпулювання медіа владою».

За його словами, це виправдовує 175 місце серед 180 країн, яке «Репортери без кордонів» відвели Китаю за світовим індексом свободи преси. Гірші показники тільки в Еритреї (180 місце), Північної Кореї (179), Туркменістану (178), Сирії (177) та Сомалі (176). Оприлюднення директив різними цензурними органами Компартії Китаю – це розмінна монета, яка дає можливість владі у Пекіні контролювати потік інформації, відзначають «Репортери без кордонів».

Цензурі підлягають найрізноманітніші теми – права людини, проблеми навколишнього середовища, корупція. Так, ще у квітні 2013 року генеральне державне управління у справах друку, публікацій, радіо, кіно і телебачення опублікувало керівні принципи, що забороняли медіа передруковувати несанкціоновані матеріали зі ЗМІ та інформацію із закордонних сайтів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
globalvoicesonline.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду