Єгипетських журналістів притягнули до військового трибуналу за дифамацію армії

00:00,
26 Лютого 2014
1220

Єгипетських журналістів притягнули до військового трибуналу за дифамацію армії

00:00,
26 Лютого 2014
1220
Єгипетських журналістів притягнули до військового трибуналу за дифамацію армії
Справи засновника новинної мережі Rassd News Network Амра Салами аль-Каззаза (Amr Salama Al-Qazzaz) та директора її відділу соціальних медіа Iслама аль Хомсі (Іslam Al-Homsi) передано до каїрського військового трибуналу. Про це повідомила Арабська інформаційна мережа з прав людини (The Arab Network for Human Rights Information – ANHRI). 

Їх звинувачують у публікації витоку відео-інтерв’ю фельдмаршала Абдель Фаттаха ель-Сісі (Abdel Fattah el-Sisi).

Аль-Каззаза заарештували торік 12 листопада 2013 року. При цьому конфіскували все знайдене у будинку обладнання: лептоп, мобільний телефон, а також документи й авто. Аль-Хомсі затримали через шість днів.

Перш ніж передати їхню справу військовому трибуналу, її впродовж майже трьох місяців розслідувала військова прокуратура.

Аль-Каззаз зіштовхується зі свавіллям влади не вперше. 2008 року його прізвище вилучили зі списків студентської спілки факультету журналістики Синайського університету (Sinai University), хоча спочатку його документи прийняли. Коли його запитали про причину того, що сталося, він назвав втручання служби безпеки. Крім того, що аль-Каззаз на початку 2011 р. заснував успішну мережу громадянських журналістів, він також вів блог «Ще живий» (Still Alive).

Регіональна правозахисна організація, що сприяє свободі слова на Близькому Сході та у Північній Африці, розцінює притягнення журналістів в Єгипті до кримінальних судів та військових трибуналів як «очевидне зазіхання на свободу вираження поглядів і переконань».

ANHRI пояснює витік частини інтерв'ю ель-Сісі, який у липні минулого року очолив військовий переворот і нині прагне стати президентом, газеті Al-Masry Al-Youm  ймовірною недбалістю репортерів, які брали у нього інтерв’ю. Тож саме вони мають понести за це адміністративну відповідальність у межах свого видання.

Це не повинно розглядатися як порушення прав новинною мережею Rassd News Network, наголошує медіа-організація. Її журналісти не повинні розплачуватися за публікацію витоків інформації.

ANHRI настирливо закликала військовий трибунал негайно відкинути усі звинувачення проти журналістів цієї мережі та звільнити їх. Вона також звернулася із закликом до єгипетської влади припинити будь-які переслідування журналістів та медійників за висловлювання ними критичних поглядів, дотримуватися нещодавно ухваленої конституції, яка захищає свободу слова і преси.

Міжнародні оглядачі відзначають, що насправді цей принцип лише декларується. Media Sapiens повідомляв, що минулого четверга у Каїрі відкрився судовий процес проти 20 єгипетських і закордонних журналістів, звинувачуваних у поширенні «неправдивих новин» та у зв’язках з «братами-мусульманами», оголошеними терористичною організацією.

Правозахисники розцінюють цей процес як прояв жорстких утисків єгипетською владою ЗМІ та журналістів, що набули масових масштабів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
twitter.com/Rassd_English
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду