Соболєв, Опанасенко і Кривошея пропонують націоналізувати «Зеонбуд»

Соболєв, Опанасенко і Кривошея пропонують націоналізувати «Зеонбуд»

15:06,
3 Грудня 2015
2976

Соболєв, Опанасенко і Кривошея пропонують націоналізувати «Зеонбуд»

15:06,
3 Грудня 2015
2976
Соболєв, Опанасенко і Кривошея пропонують націоналізувати «Зеонбуд»
Соболєв, Опанасенко і Кривошея пропонують націоналізувати «Зеонбуд»
Автори:
2 грудня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 3575 про націоналізацію товариства з обмеженою відповідальністю «Зеонбуд».

Авторами документу є голова комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв («Самопоміч»), заступник голови комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Олександр Опанасенко («Самопоміч») і Геннадій Кривошея («Народний фронт»).

Законопроект № 3575 передбачає націоналізацію провайдера чотирьох цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд», тобто примусове відчуження на користь держави частки у розмірі 100% його статутного капіталу, з метою захисту національних інтересів, економічної самостійності України та посилення інформаційної спроможності України. При цьому націоналізація компанії проводиться за умови попереднього та повного відшкодування її вартості.

Державним органом, уповноваженим у сфері націоналізації «Зеонбуду», має стати Фонд державного майна України. Порядок примусового відчуження «Зеонбуду» на користь держави має встановити Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з моменту прийняття закону. Після проведення примусового відчуження Фонд державного майна має стати єдиним учасником ТОВ «Зеонбуд».

Розмір ринкової вартості об’єкту націоналізації, а також збитків, яких зазнає учасник (засновник) ТОВ «Зеонбуд» у результаті націоналізації, мають бути визначені незалежним оцінювачем відповідно до чинного законодавства України, на підставі договору між незалежним оцінювачем і Фондом державного майна.

Розмір відшкодування визначається на дату проведення оцінки в національній валюті, він має бути рівноцінним оцінці ринкової вартості, за вирахуванням суми заборгованості з виплати заробітної плати, матеріальної допомоги та інших визначених законодавством виплат та пільг працівникам ТОВ «Зеонбуд», звільненим особам, а також виплат за податковими зобов’язаннями та обов'язковими внесками в державні фонди, а також фінансовими зобов’язаннями перед державою.

Відшкодування буде виплачено кожному учаснику (засновнику) ТОВ «Зеонбуд» за рахунок державних довгострокових облігацій. Примусове відчуження «Зеонбуду» на користь держави буде здійснене після повного відшкодування його вартості.

З моменту прийняття закону про націоналізацію «Зеонбуду» органи управління та посадові особи компанії зобов’язані будуть забезпечити належне збереження об’єкту націоналізації, не допускати його відчуження, а також встановлення додаткових обтяжень щодо нього, окрім існуючих на момент прийняття закону. Будь-які правочини щодо «Зеонбуду» мають погоджуватися з Фондом державного майна. З моменту прийняття закону Фонд держмайна отримає право здійснювати контроль за управлінням «Зеонбудом» та буде вповноважений на призначення керівника компанії.

Законопроект визначає такі повноваження Фонду державного майна в процесі націоналізації «Зеонбуду»:

- спільно з Кабінетом Міністрів України визначає перелік власників ТОВ «Зеонбуд», які мають право на відшкодування;

- спільно з Кабінетом Міністрів України визначає перелік майнових та немайнових прав і обов’язків ТОВ «Зеонбуд»;

- спільно з Кабінетом Міністрів України визначає перелік матеріальних та нематеріальних активів ТОВ «Зеонбуд»;

- визначає незалежного(их) оцінювача(ів) для проведення оцінки вартості об'єктів націоналізації;

- збирає відомості про фінансовий стан об’єкту націоналізації, у тому числі щодо наявності заборгованості по розрахунках з бюджетом та іншими кредиторами;

- у разі необхідності звертається до суду, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, інших уповноважених державних органів для забезпечення збереження об’єкту націоналізації;

- здійснює контроль за управлінням об’єктом націоналізації з моменту прийняття закону;

- призначає в разі необхідності керівника ТОВ «Зеонбуд»;

- приймає рішення і в разі необхідності надає згоду на відчуження майнових та немайнових прав, матеріальних і нематеріальних активів ТОВ «Зеонбуд»;

- після примусового відчуження об’єкту націоналізації у державну власність стає єдиним учасником ТОВ «Зеонбуд».

У разі ухвалення закон має набрати чинності з дня, наступного за днем опублікування. При цьому договори відчуження майнових та немайнових прав, матеріальних і нематеріальних активів ТОВ «Зеонбуд», корпоративних прав на ТОВ «Зеонбуд», укладені в період між реєстрацією законопроекту та набуттям законом чинності, мають бути визнані судом недійсним за позовом Фонду державного майна.

У пояснювальній записці народні депутати вказують на те, що єдиним власником (учасником) ТОВ «Зеонбуд» є офшорна компанія - компанія з обмеженою відповідальністю «Планбрідж лімітед» (адреса: Кіпр, Нікосія, Темістоклі Дерві Стріт, Джулія Хаус 3), яку, за даними депутатів, пов’язують з Рінатом Ахметовим, Олександром Януковичем та Дмитром Фірташем.

«Наразі Україна зіткнулася з ситуацією, коли контроль над усім національним цифровим мовленням повністю зосереджений в руках однієї компанії, яка фактично належить проросійським політичним фігурам. У зв’язку з чим, держава мало того, що не в змозі належним чином виконати свої міжнародні зобов’язання, так ще й стоїть на півкроку від втрати контролю на усім теле- і радіомовленням на усій території України», - йдеться в пояснювальній записці.

На думку авторів законопроекту, необхідне здійснення «рішучих кроків задля збереження контролю країни над внутрішнім інформаційним простором, шляхом націоналізації компанії, яка займає монопольне становище та створює перешкоди для впровадження в Україні цифрового мовлення – товариства з обмеженою відповідальністю “Зеонбуд”».

Нагадаємо, 18 червня Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив розпорядження Антимонопольного комітету України стосовно визнання монопольного (домінуючого) становища провайдера цифрового ефірного телебачення ТОВ «Зеонбуд». Рішення АМКУ означає, що держава отримала право контролювати й регулювати діяльність «Зеонбуду», в тому числі тарифи, якість послуг, умови їх надання.

3 грудня Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ «Зеонбуд» на 44 млн грн за зловживання монопольним становищем. 

Наприкінці вересня правоохоронні органи розпочали перевірку заяви Незалежної асоціації телерадіомовників про вчинення попереднім складом Нацради під час ліцензування ТОВ «Зеонбуд» кримінального правопорушення, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

27 жовтня Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактами зловживання, які призвели до монополізації провайдером «Зеонбуд» ринку цифрового телебачення.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вирішила відтермінувати вимкнення аналогового телебачення, що мало відбутися до 17 червня 2015 року, та відкласти остаточний перехід до цифрового ТБ на 2017 рік. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"112. Україна"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду