Комітет свободи слова відправив на доопрацювання проект щодо ідентифікації телерадіопрограм, створених за бюджетні кошти
Комітет свободи слова відправив на доопрацювання проект щодо ідентифікації телерадіопрограм, створених за бюджетні кошти
Думки щодо законоппроекту № 1470 у членів Комітету розійшлися. Голова Комітету Вікторія Сюмар вважає, що ідеологічно такий проект має право на існування. За її словами, глядачі мають знати, які програми виготовляються за їхні податки, і чи це дійсно програма, чи банальний піар чиновників.
За словами заступника голови Комітету Олександра Опанасенка, понад 90% глядачів байдуже до таких позначок на екрані.
Його колега голова підкомітету з питань державної інформаційної політики та інформаційної безпеки Олександр Сочка також переконаний, що рядка про те, що ця програма виробляється за державний/комунальний кошт на початку і в кінці програми достатньо. Такої думки нові члени Комітету Владислав Севрюков та Григорій Шверк, які поки що беруть участь у засіданнях з правом дорадчого голосу (парламент ще не ухвалив рішення про їх членство саме в цьому Комітеті).
На думку члена Комітету Юрія Павленка, продукт, який виготовлений на регіональних ТРК за кошти місцевого бюджету, часто є низькоякісним. «Тому позначати такі програми державним символом, я вважаю, дискредитацією цього державного символу», – сказав він.
Членами Комітету було запропоновано три пропозиції щодо цього проекту: відхилити; відправити на доопрацювання; рекомендувати ухвалити в першому читанні. Рейтинговим голосуванням було вирішено відправити цей проект на доопрацювання.
Нагадаємо, автори законопроекту пропонують внести зміни до ст. 6, а саме: телепрограми, за кошти державного чи місцевого бюджету, супроводжувати текстовим повідомленням «Створено та/або транслюється за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів» тривалістю не менше 3 секунд на початку та наприкінці трансляції, розміром не менше 50 відсотків площі (обсягу) екрану, при цьому колір тексту повідомлення має бути контрастним щодо кольору фону повідомлення, і зображенням позначки у формі квадрату жовто-блакитного кольору, розміром не менше 5 відсотків площі (обсягу) екрану, яка розміщується після текстового повідомлення, а також зображенням цієї позначки протягом усієї трансляції в одному з вільних кутів екрану; телереклама – зображенням позначки у формі квадрату жовто-блакитного кольору, розміром не менше 5 відсотків площі (обсягу) екрану, протягом усієї трансляції в одному з вільних кутів екрану; радіопрограми /реклама – повідомленням дикторським текстом та/або звуковим супроводом «Створено та/або транслюється за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів» на початку та наприкінці трансляції тривалістю не менше 5 секунд.