У Росії суд оштрафував Google за контекстну рекламу у пошті
У Росії суд оштрафував Google за контекстну рекламу у пошті
Про це повідомляє ТАСС з посиланням на прес-службу суду.
Суд скасував рішення суду першої інстанції. У квітні Замоскворецький районний суд Москви відмовив Антону Буркову в позові про заборону компанії Google читати його особисте листування та стягнути з відповідача 50 тисяч рублів в якості компенсації за моральну шкоду.
Як повідомляє LifeNews, позивач — завідуючий кафедрою європейського права Гуманітарного університету в Єкатеринбурзі. За його словами, він помітив, що його електронну пошту на Gmail читає «робот» Google.
«З'ясувалося, що всі листи скануються, вся інформація з цих листів розкладається за певними категоріями, по поличках, з'ясовуються мої інтереси і відповідно з цим видається реклама прямо в листі», - розповів інтернет-виданню сам позивач.
Єкатеринбуржець поставив під сумнів такий метод збору даних та вважає, що він може не відповідати російському законодавству і Європейській конвенції про захист прав людини.
Про позов юриста стало відомо в лютому. Тоді ж представництво Google в Росії оголосило, що «за сервіс Gmail відповідачем є компанія Google Inc в США, і всі претензії потрібно пред'являти їй».
Варто зазначити, що в компанії Google не приховують того, що система аналізує крім запитів користувача і листування по електронній пошті. Однак реклама, яка формується на підставі цих даних, доступна виключно власнику самого облікового запису Google, підкреслюють у компанії.
Нагадуємо, що кілька днів тому Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) визнала американську інтернет-корпорацію Google порушником закону про конкуренцію за скаргою Яндексу. За словами керівника відділу інформаційних технологій відомства Володимира Кудрявцева, «зловживанням домінуючим становищем» відомство назвало той факт, що Google обумовлює попереднє встановлення виробникам мобільних пристроїв в Android-середовищі магазину Google Play рядом умов. «Зокрема, це обов’язкове попереднє встановлення сукупності інших додатків свого виробництва і розміщення їх на пріоритетних місцях, попереднє встановлення чи налаштування пошукової системи Google у якості пошукової системи за замовчуванням, а також вимога про дотримання заборони на попереднє встановлення продуктів, додатків, сервісів інших розробників», - пояснив Кудрявцев.