У Росії хочуть заборонити «іноземним агентам» засновувати ЗМІ

У Росії хочуть заборонити «іноземним агентам» засновувати ЗМІ

12:30,
20 Серпня 2015
2723

У Росії хочуть заборонити «іноземним агентам» засновувати ЗМІ

12:30,
20 Серпня 2015
2723
У Росії хочуть заборонити «іноземним агентам» засновувати ЗМІ
У Росії хочуть заборонити «іноземним агентам» засновувати ЗМІ
Автори:
Міністерство зв'язку і масових комунікацій Росії пропонує заборонити громадським організаціям, що визнані «іноземними агентами», виступати в ролі засновників засобів масової інформації. З цією метою Мінкомзв'язку підготувало поправки до закону «Про засоби масової інформації».

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Законопроект передбачає внесення низки змін в правила реєстрації ЗМІ. Повний текст документа розміщено на федеральному порталі проектів нормативних правових актів.

Зокрема, законопроект передбачає доповнення до чинної статті закону про засновників ЗМІ, згідно з якими в праві виконувати дану роль буде відмовлено некомерційним організаціям, які виконують функції «іноземного агента».

Крім того, законопроект передбачає перевірку назв ЗМІ на відповідність «принципам гуманності і моралі». До складу назв засобів масової інформації без схвалення Мін'юсту РФ не зможуть включатися повні або скорочені найменування держав. Це ж стосується міжнародних організацій та об'єднань, які повинні будуть надати ЗМІ свою згоду на даний крок.

Низка правозахисників вже висловили свої побоювання у зв'язку з цим законопроектом. Член Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Ілля Шаблінський, зокрема, переконаний, що документ суперечить постановам Конституційного суду Росії від 2014 року. 

Відповідно до них, статус «іноагентів» не повинен позначатися на правах цих організацій. «Законопроект - наступний крок після обмеження прав агентів у виборчому законодавстві, і це дуже погано», - цитує Шаблінського інтернет-сайт газети «Ведомости».

Голова міжрегіональної асоціації правозахисних організацій «Агора» Павло Чиков вважає, що результатом прийняття закону стане те, що багато некомерційних організацій - засновники ЗМІ - позбудуться реєстрації.  «Закон призведе до ліквідації декількох десятків ЗМІ», - вважає він.

У разі ухвалення законопроекту, він набере чинності вже з січня 2016 року.

Нагадуємо, що в травні Держдума Росії ухвалила закон про «небажані організації», що створює загрозу як для міжнародних, так і для російських неурядових організацій. Згідно з документом, йдеться про неурядові організації, які «створюють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни та безпеці держави». Рішення про визнання організації та її діяльності «небажаною» ухвалюватиме генпрокурор чи його заступники за згодою з міністерством закордонних справ Росії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
www.dw.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду