Держдума Росії ухвалила закон про «небажані організації»

Держдума Росії ухвалила закон про «небажані організації»

12:30,
20 Травня 2015
2837

Держдума Росії ухвалила закон про «небажані організації»

12:30,
20 Травня 2015
2837
Держдума Росії ухвалила закон про «небажані організації»
Держдума Росії ухвалила закон про «небажані організації»
Автори:
Новий закон створює загрозу як для міжнародних, так і для російських неурядових організацій, застерігають правозахисники. Рішення про «небажаність» ухвалюватиме російська прокуратура.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Інтерфакс.

Держдума Росії ухвалила законопроект про «небажані» в Росії іноземні та міжнародні неурядові організації. Голосування відбулося у вівторок, 19 травня, передає інформагентство «Інтерфакс». Згідно з документом, йдеться про неурядові організації, які «створюють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни та безпеці держави». Рішення про визнання організації та її діяльності «небажаною» ухвалюватиме генпрокурор чи його заступники за згодою з міністерством закордонних справ Росії.

Новий закон забороняє створювати на території РФ філії «небажаної» неурядової організації та поширювати її інформаційні матеріали. Міністерству юстиції доручено скласти та оприлюднити список таких організацій.

Перебування тієї чи іншої організації у цьому списку автоматично означатиме, що банки та інші фінансові організації відмовлятимуться від співпраці з нею. Крім того, банки повинні інформувати відповідне державне відомство про такі відмови.

За участь громадян у діяльності небажаної організації передбачається штраф від 5 до 15 тисяч рублів, для працівників - від 20 до 50 тисяч рублів, для юридичних осіб - від 50 до 100 тисяч рублів.

У правозахисній організації Human Rights Watch (HRW) застерігають, що новий закон може вдарити передусім по російським неурядовим організаціям.

«Звісно, цей законопроект - дуже погана новина. Він дозволяє закрити представництво будь-якої міжнародної організації. Але я впевнена, що цей закон не про нас, не про HRW. Він, у першу чергу, спрямований проти російських активістів і російських громадських груп. Він має на меті відрізати їх від міжнародних партнерів», - вважає програмна директорка по Росії HRW Тетяна Локшина, передає «Інтерфакс».

Натомість голова московського відділення правозахисної організації Amnesty International Сергій Нікітін вбачає загрозу для діяльності не лише російських, але й для міжнародних організацій на території РФ. «Немає жодних сумнівів, що формулювання цього закону, наскільки розмиті й туманні вони б не були, направлені проти представництв іноземних організацій в Росії - частково і проти представництва Amnesty International в Російській Федерації», - повідомив він.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC Україна
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду