На посаді Дежсекретаря США Гілларі Клінтон не користувалася урядовою електронною поштою
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На посаді Дежсекретаря США Гілларі Клінтон не користувалася урядовою електронною поштою
Про це з посиланням на офіційних Держдепартаменту США пише The New York Times.
Протягом чотирирічного перебування на посаді керівника Держдепартаменту Гілларі Клінтон не мала урядової електронної адреси. А її помічники не вжили жодних заходів, щоб її особисті листи збереглися на серверах відомства як того вимагає Закон про федеральні архіви (Federal Records Act).
Широке використання місіс Клінтон особистого аккаунту викликає тривогу теперішніх і колишніх офіційних представників Національного архіву і документів адміністрації (National Archives and Records Administration), а також спостерігачів за діяльністю уряду. Вони назвали те, що сталося, серйозним порушенням.
NYT наводить різні точки зору на цю проблему.
Колишній директор у судових справах Національних архівів і документації адміністрації Джейсон Р.Берон (Jason R.Baron) заявив: «Дуже важко уявити собі сценарій за винятком “ядерної зими”, коли відомство має право дозволити своєму очільникові-члену урядового кабінету використовувати у державних справах приватний канал для обміну повідомленнями в електронній пошті».
За словами екс-чиновника, який перебував на своїй посаді з 2000 по 2013 роки, йому невідомий жоден інший подібний приклад.
Натомість прес-секретар пані Клінтон Нік Мерилл (Nick Merrill) захищав використання нею особистого аккаунту в електронній пошті. За його словами, вона дотримувалася «букви й духу чинних правил».
Натомість, згідно з федеральним законом, пише NYT., листи та повідомлення, написані й отримувані федеральними чиновниками, як-от головою зовнішньополітичного відомства, вважаються державними документами. Передбачено, що вони зберігаються для того, аби з ними могли ознайомитися законодавці у комітетах Конгресу, історики та журналісти. Винятком є секретні документи та деякі матеріали на гострі теми.
Лише два місяці тому, реагуючи на нові заходи Держдепартаменту з дотримання федеральної практики ведення обліку документів, консультанти місіс Клінтон переглянули десятки тисяч сторінок її особистих повідомлень. Вони вирішили, які з цих матеріалів слід передати зовнішньополітичному відомству. Таких назбиралося понад 50 тисяч.
Проте скільки електронних повідомлень було на особистому аккаунті Гілларі Клінтон і за яким критерієм її радники визначали, котрі з них мають стосунок до її роботи, а які – ні, достеменно невідомо.
Нагадаємо, Гілларі Клінтон очолювала Державний департамент США у 2009-2013 роках.