Верховна Рада ухвалила закон про суспільне мовлення

00:00,
17 Квітня 2014
1276

Верховна Рада ухвалила закон про суспільне мовлення

00:00,
17 Квітня 2014
1276
Верховна Рада ухвалила закон про суспільне мовлення
17 квітня Верховна Рада ухвалила Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За відповідний законопроект №1076 у цілому проголосували 243 народні депутати. Закон набуває чинності з моменту опублікування.

Законопроект розглядався у повторному другому читанні. Голосів проти і тих, хто утримався, не було, але 64 депутати не проголосували. Розподіл по фракціях такий: Партія регіонів – 0, ВО «Батьківщина» – 82, УДАР – 29, ВО «Свобода» – 35, КПУ – 0, група «Суверенна європейська Україна» – 31, група «Економічний розвиток» – 34, позафракційні – 32. Детальніше про розподіл голосів можна прочитати на сайті Верховної Ради.

Перед голосуванням із підтримкою законопроекту та з рекомендацією щодо ухвалення його виступили голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, депутат від УДАРу Ірина Геращенко, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко.

«Суспільне мовлення – це те, яке буде враховувати інтереси в тому числі і національних меншин. Тому зараз дуже важливо подивитися, хто буде голосувати державницьки, а хто зрадницьки працює як п'ята колона», – зазначила Ірина Геращенко.

Проти висловився позафракційний (нещодавно вийшов із фракції ПР) Михайло Опанащенко:

«Проект потребує доопрацювання. Тому що не можна знищувати державне телебачення, яке зараз формує інформаційний простір України, і створювати те, що буде фінансуватися приватними коштами та грантами», – сказав депутат, не звернувши увагу на положення законопроекту про фінансування НСТУ з держбюджету (0,2%).

Щодо фінансування, то сьогодні з голосу було прийнято поправку про те, що воно відбуватиметься безпосередньо з загального фонду державного бюджету, тобто воно буде більшим, ніж про це йшлося раніше. Також була поправка щодо скорочення допустимого обсягу реклами на суспільному мовленні. Ці зміни було обговорено на нараді Комітету з питань свободи слова та інформації 15 квітня.

Нагадаємо, на якнайскорішому прийнятті закону про суспільне мовлення наполягали громадськість і журналісти, депутати. Ідею створення суспільного мовлення в Україні підтримала Європейська мовна спілка. Також про необхідність його ухвалення говорили медіаексперти під час круглого столу «Шляхи реформування ОДТРК в суспільних мовників», що відбувся 15 квітня.

Текст законопроекту й історію роботи над ним можна прочитати тут.

Джерело: Суспільне мовлення

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
espreso.tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду