
Росія під час атаки на Київ намагалася зруйнувати сервера ліній екстреної допомоги «101» та «112»
Росія під час атаки на Київ намагалася зруйнувати сервера ліній екстреної допомоги «101» та «112»


Під час масштабної атаки у ніч проти 24 травня Росія намагалася зупинити роботу ліній екстреної допомоги «101» та «112». Про це розповів голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрій Даник під час зустрічі з американською делегацією у Києві, повідомляє пресслужба ДСНС.
За словами очільника служби, у будівлі ДСНС в Київській області, яка зазнала руйнувань внаслідок російського удару, працював оперативно-координаційний центр та серверна, що забезпечувала стабільну роботу лінії «101» і системи «112».
«Били по управлінню ДСНС. Хотіли зупинити лінію «101». На жаль, тепер рятувальники — пріоритетна ціль на ураження для росіян», — сказав Даник.
У момент удару в будівлі перебували чергові зміни фахівців, переважно жінки. Попри руйнування, диспетчери та зв’язківці перейшли до укриття й продовжили роботу.
Нагадаємо, у ніч проти 24 травня 2026 року Росія завдала однієї з наймасованіших комбінованих повітряних атак за час повномасштабного вторгнення. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, радіотехнічні війська зафіксували до 690 засобів повітряного нападу — близько 600 ударних безпілотників і понад 80 ракет різних типів, серед яких — балістична ракета «Орєшнік».
Російська пропаганда виправдала атаку як нібито відплату за удар Сил оборони по військовим цілям у Старобільську.
Фото: ДСНС













