
Міністерство освіти США запустило портал для скарг на різноманіття в школах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Міністерство освіти США запустило портал для скарг на різноманіття в школах


Міністерство освіти США 27 лютого оголосило про запуск порталу під назвою «End DEI» («Геть DEI»), куди громадськість може подавати скарги щодо ініціатив з різноманіття, рівності й інклюзії (DEI) у школах, фінансованих державою (K-12). Про це повідомляє Reuters.
«Міністерство освіти США запустило портал EndDEI.Ed.Gov — публічну платформу для батьків, учнів, учителів і громади загалом, куди вони можуть подавати скарги щодо дискримінації за расовою або статевою ознакою в школах K-12, що фінансуються державою», — заявило міністерство.
У міністерстві додали, що портал дозволяє батькам вказати електронну адресу, назву школи чи шкільного округу учня, а також детально описати практики цієї школи, які викликають у них занепокоєння.
Відомство використовуватиме подані матеріали для визначення потенційних об'єктів розслідувань.
На думку правозахисників, програми DEI сприяють підтримці маргіналізованих спільнот, усуваючи історичну соціальну нерівність. Натомість Трамп і його прибічники заявляють, що ці програми суперечать принципу заслуг і є дискримінаційними щодо білих людей і чоловіків.
Програми DEI покликані забезпечувати справедливішу представленість груп, які історично зазнавали дискримінації, зокрема афроамериканців, ЛГБТКплюс-осіб, жінок, людей з інвалідністю й етнічних меншин, у місцях роботи в США.
Популярність DEI-ініціатив значно зросла, зокрема в приватному секторі, у 2020 році, після вбивства Джорджа Флойда — темношкірого чоловіка, який помер після того, як білий поліцейський штату Міннеаполіс затиснув його шию коліном на кілька хвилин.
Як зауважили в редакції, адміністрація президента США Дональда Трампа із самого дня інавгурації, 20 січня, намагається розформувати ініціативи щодо різноманітності. Трамп видав укази, спрямовані на боротьбу з DEI як у державному секторі, так і в приватному бізнесі.
Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.
3 лютого бізнесмен Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
Відзначимо, 59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
За інформацією Rеuters, заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги вплине на розслідування воєнних злочинів Росії.
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: gsa.gov