Британські політики поскаржились оточенню Трампа на заяви Маска в соцмережах, — Bloomberg
Британські політики поскаржились оточенню Трампа на заяви Маска в соцмережах, — Bloomberg
Провідні політики трьох найбільших партій Великої Британії закликали соратників обраного президента США Дональда Трампа переглянути стосунки з Ілоном Маском, який зробив низку провокаційних заяв про політику Британії. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
За словами джерел видання, лейбористський уряд Кіра Стармера, консервативна опозиція і партія Reform UK — три сили, які сумарно набрали 72% на липневих виборах — стурбовані тим, що висловлювання Маска ставлять під загрозу «особливі» стосунки між США та Британією.
Крім того, у розмовах з Трамповими соратниками дехто з них висловлював думку, що пости Маска в соцмережах шкодять репутації обраного президента навіть серед його друзів і прихильників у Британії.
Один з британських політиків, близьких до команди Трампа, сказав, що вони стурбовані тим, що Маск переступив межу дозволеного і що тепер він становить ризик для новообраного президента.
Нагадаємо, за останній тиждень у соцмережі X Ілон Маск опублікував низку постів, які прямо торкалися внутрішньої політики Великої Британії. Зокрема, він розкритикував британського прем’єра Кіра Стармера, закликав провести нові вибори у Британії, а згодом провів опитування, чи мають США «звільнити народ Британії від тиранічного уряду». У коментарях він також назвав «непоганою ідеєю» чиїсь слова про те, що Британія «могла би бути штатом».
Крім того, він закликав звільнити з в'язниці ультраправого активіста Томмі Робінсона, підтримав праву євроскептичну партію Reform UK, яку назвав «єдиним порятунком» для Британії, але згодом закликав замінити її лідера Найджела Фараджа, колишнього союзника і друга Трампа.
Раніше Маск також робив схожі заяви щодо Німеччини. У своїй колонці в газеті Welt am Sonntag він розкритикував міграційну, енергетичну та економічну політику німецького уряду, а натомість назвав вирішенням проблем країни ультраправу партію «Альтернатива для Німеччини». В уряді Німеччини назвали колонку Маска спробою вплинути на вибори в країні. Редакторка розділу думок видання Welt am Sonntag Ева Марі Коґель на знак протесту звільнилася з роботи через публікацію колонки Маска.
Напередодні президент Франції Емманюель Макрон звинуватив Ілона Маска у втручанні в європейську політику і підтримці «реакційного руху» в усьому світі.
Відзначимо, новообраний президент США Дональд Трамп збирається призначити Ілона Маска співголовою нового департаменту з питань урядової ефективності (DOGE) разом з бізнесменом Вівеком Рамасвамі.
Фото: Reuters