У румунського тіктокера вилучили 7 млн доларів після обшуків у межах розслідування ймовірних порушень на виборах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У румунського тіктокера вилучили 7 млн доларів після обшуків у межах розслідування ймовірних порушень на виборах
У Румунії під час обшуків вилучили криптовалюту на 7 млн доларів у програміста Богдана Пещира, відомого як «король тіктоку», який імовірно пожертвував великі суми грошей для кампанії ультраправого кандидата у президенти Келіна Джорджеску. Про це пише «Радіо Свобода».
Під час обшуків було вилучено декілька пристроїв, комп’ютерів і носіїв інформації. До Пещира не застосовували запобіжних заходів.
За даними прокуратури, розслідування стосується ймовірного підкупу виборців, відмивання грошей, комп’ютерного шахрайства і злочинів щодо заборони організацій і символів фашистського, расистського чи ксенофобського характеру.
«Обшуки пов’язані з можливою причетністю особи до незаконного фінансування виборчої кампанії кандидата в президенти Румунії», — зазначили в повідомленні.
За даними розслідування «Радіо Свобода», 36-річний програміст Богдан Пещир профінансував передвиборчу кампанію праворадикального кандидата на посаду президента Румунії Келіна Джорджеску. Розвідка пов’язує цю діяльність із Москвою.
Сам Джорджеску заявляв, що його кампанія мала «нульовий бюджет». Пещир також заперечує фінансування виборчої кампанії.
Водночас, згідно з розсекреченими даними, Пещир профінансував кампанію Джорджеску на суму понад мільйон євро. Зокрема, відомо, що його акаунт bogpr здійснив пожертви майже на 400 тис. євро в листопаді на підтримку Джорджеску. За даними міністерства внутрішніх справ, загалом у кампанії взяли участь понад 100 акаунтів із загальною аудиторією понад 8 млн підписників.
Як відомо, 24 листопада в Румунії пройшов перший тур президентських виборів, у якому перше місце посів безпартійний, ультраправий, проросійський кандидат Келін Джорджеску. Він виступає за вихід країни з Євросоюзу та НАТО і прихильно відгукується про Росію.
На останніх соцопитуваннях він набирав лише 4–7%, проте на виборах несподівано отримав понад 22% голосів. Свою передвиборну кампанію Джорджеску проводив переважно в тіктоку, де його ролики набували вірусної популярності.
Президент Румунії Клаус Йоганніс оприлюднив документи розвідки, які свідчать про втручання в президентські вибори на підтримку проросійського кандидата за допомогою платформи і низки кібератак, зокрема російських.
Румунський національний медіарегулятор подав офіційну скаргу до Брюсселя, закликавши розслідувати дії TikTok через імовірне втручання мережі у вибори. Там також закликали призупинити роботу тіктоку в країні перед другим туром виборів.
Брюссель заявив про можливість розпочати розслідування щодо TikTok. Генерального директора TikTok закликали прийти до Європарламенту та відповісти на питання про роль соцмережі у виборах президента Румунії.
Читайте також:
- Як риторика кандидатів на виборах в Румунії та Молдові збігається з наративами Кремля
- Як TikTok став зброєю: від румунського електорального шоку до українських реалій
- EUToday: Росія намагається вплинути на виборчий процес у Румунії
Фото: Getty Images