Засновник Wikipedia запустив нову соцмережу

Джиммі Вейлз, Business Insider

Про це пише Business Insider.

Сайт соцмережі став онлайн-продовженням запущеного раніше мобільного оператора TPO.

Мережа являє собою віртуальний майданчик, який об’єднує меценатів, котрі бажають пожертвувати кошти на благодійність, і тих, кому навпаки потрібна така фінансова підтримка. 

Нова мережа більш подібна до Twitter, аніж до Facebook, зазначають у виданні. За словами Вейлза, існуючі сучасні соцмережі бачать у своїх користувачах об’єктів продажу рекламодавцям і прибуток, у той час як TPO буде витрачати гроші не на рекламу, а на речі, які дійсно хвилюють її користувачів. 

Таким чином нова соціальна мережа повністю відображає ідеї нещодавно запущеного у США мобільного оператора ТРО. Особливістю цього оператора став спеціальний розподіл коштів. Десять відсотків від усіх платежів за тарифами абоненти жертвують на благодійність. 

Слід зазначити, що абоненти можуть самостійно обирати ту сферу, на яку хочуть пожертвувати гроші.

Також перераховувати одну четверту від свого прибутку на благодійність пообіцяв і сам оператор. 

Компанія ТРО є спільним проектом французької компанії Orange та німецької Deutsche Telekom.

Нагадуємо, що 16 червня міжнародна некомерційна організація Wikimedia оголосила про перехід всіх своїх ресурсів (включно з Вікіпедією) на захищений протокол HTTPS.  Така увага до захисту інформації — це відповідь на підвищений інтерес з боку урядів деяких країн, а також на існуючу загрозу спостереження і цензури, кажуть представники Wikimedia.

Двома днями пізніше стало відомо про намір художника Майкла Мандіберга роздрукувати англомовну «Вікіпедію» для своєї виставки «From Aaaaa! To ZZZap!» на Манхеттені.

comments powered by Disqus