WhatsApp запроваджує вікові обмеження для користувачів з Європи

The Verge

Раніше в месенджері могли зареєструватися усі, хто досягнув 13 років, пише The Verge. Компанія запровадила зміни через нове законодавство ЄС щодо захисту даних, яке набуде чинності 25 травня.

Найближчим часом усі європейські користувачі мають підтвердити свій вік при логуванні в додаток та підтвердити, що вони згодні з умовами використання месенджера. Окрім того, вони зможуть завантажити копію усіх своїх даних, включно з базами контактів та номерами, які вони заблокували.

Для порівняння, у Facebook, якій належить і WhatsApp, підлітки повинні надати згоду від батьків на те, аби вони могли користуватися соцмережею. Якщо батьки такої згоди не дадуть, вони отримають доступ до більш загальної версії Facebook, яка не персоналізована на основі їхніх даних.

«Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) було прийняте в ЄС у квітні 2016 року й набуде чинності 25 травня цього року. Воно ставить за мету перш за все повернути користувачам ЄС контроль над їх особистими даними, а також спростити регуляцію роботи великих компаній у цій галузі та уніфікувати її.

Нещодавно Facebook перенесла дані 1,5 млрд користувачів зі свого міжнародного офісу в Ірландії до офісу в США, де знаходиться її головна штаб-квартира. Це означає, що їх дані перебуватимуть на сайті, який регулюється законодавством США, а не законами Ірландії, а отже вони перебуватимуть поза дією GDPR.

comments powered by Disqus