Влада Туреччини заблокувала доступ до Twitter

pionero.it

Блокування відбулося через кілька годин після того, як прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив знищити «Twitter Schwitter».

«Тепер у нас є постанова суду. Ми  викорінимо Twitter. Мене не хвилює що говорить міжнародна спільнота. Кожен стане свідком сили Турецької Республіки», – цитує слова Ердогана, сказані на передвиборчому мітингу у Бурсі, Hürriyet Daily News

Доступ до сервісу мікроблогів заблокували відразу після півночі 21 березня.

За повідомленням ИТАР-ТАСС, в адміністрації турецького прем’єра таке рішення пояснили тим, що керівництво Twitter впродовж останніх тижнів ігнорувало звернення турецької влади. Остання вимагала від компанії видалити деякі посилання у мікроблогах на підставі судових рішень. За повідомленням прес-служби Ердогана, у влади «не залишалося іншого вибору, ніж закрити доступ до всього ресурсу».

Обґрунтування вимкнення Twitter розмістили сайті регулятора з комунікаційних технологій (the Communication Technologies Institution - (BTK). Йдеться про три судові рішення та постанову генеральної прокуратури.

Згадана інституція з комунікаційних технологій, згідно з останніми змінами до законодавства, отримала надзвичайні повноваження.

Усі турецькі інтернет-провайдери виконали вимоги про блокування. Тимчасом користувачі соціальних медіа намагаються обійти блокування з допомогою DNS-tweaking та сервісів VPN.

Громадськість Туреччини засуджує таке рішення і остерігається, що цензура пошириться і на інші популярні соцмережі.

Платформа незалежної журналістики «24»  (P24) назвала рішення влади «кроком назад для Туреччини», який поставить країну в рівень із найбільш репресивними режимами світу.

«Ми закликаємо наших друзів і колег по всьому світу бути солідарними зі своїми турецькими колегами по Twitter», – йдеться в заяві P24.

Спільнота P24 заявляє, що боротиметься проти цензури і за свободу вираження усіма можливими національними та міжнародними правовими засобами.

Раніше турецький прем’єр Реджеп Таїп Ердоган вже заявляв, що уряд може піддавати цензурі інтернет і блокувати соціальні мережі. Це відбулося після низки корупційних скандалів щодо Ердогана та його оточення.

25 лютого Ердоган звинуватив «лобі роботів» у цілеспрямованих  нападах на владу через розповсюдження повідомлень у Twitter. Водночас він категорично заперечував автентичність телефонних записів, що просочилися в Інтернет і свідчать про причетність його уряду до звинувачень у корупції.

Ще у червні минулого року під час масових  протестів, які охопили країну після придушення мирної демонстрації у стамбульському Гезі-парку, Ердоган охарактеризував сайт мікроблогів як носія «очевидної брехні».

Нещодавно Twitter почав вилучати  фейкові облікові записи, створені у Туреччині з «маніпулятивних» політичних мотивів.

В останні місяці соціальна мережа перетворилася  на арену запеклої битви між проурядовими та антиурядовими силами.

У виникненні гучного корупційного скандалу, що заполонив соціальні мережі, Ердоган звинувачує свого колишнього спільника і теперішнього запеклого опонента Фетуллаха Гюлена (Fethullah Gülen),  який отримав притулок у США, відзначає Al Jazeera. Однак той категорично заперечує будь-яку свою причетність.

comments powered by Disqus