В словацьких медіа впало охоплення у Facebook через запуск альтернативної стрічки

В колонці на Medium журналіст розповів, що для видань у Словаччині, Шрі-Ланці, Сербії, Болівії, Гватемалі і Камбоджі експеримент Facebook з альтернативною стрічкою «Цікаве» (Explore Feed) став причиною для значного зниження органічного трафіку.

Річ у тому, що пости виданm почали відображатися у стрічці «Цікаве», а не в основній стрічці користувачів. А для того, аби бачити пости з «Цікавого», користувачам потрібно перейти в цей розділ й не усі про нього знають чи користуються ним. Для того, аби пости сторінок знову розміщалися у загальній стрічці, адміністраторам пропонують скористатися платним просуванням.

За допомогою аналітичного інструменту CrowdTangle Філіп Струхарик створив графік, на якому показано охоплення Facebook-сторінок 60 найбільших словацьких медіа. Згідно з аналізом CrowdTangle, деякі видання втратили близько 75% трафіку із цієї соцмережі.

Експеримент Facebook менше вдарив по великих виданнях, зазначає Струхарик. У них є ядро постійних читачів, ефективні новинні розсилки, нотифікації та інші інструменти для залучення читачів. Тож основне падіння припало на невеликі сайти. Компанія Facebook не повідомила, коли експеримент завершиться, тож словацькі журналісти мають намір й надалі моніторити ситуацію.

Нагадаємо, минулого року падіння трафіку з Facebook зафіксували американські новинні сайти. Видання Financial Times пов’язало це явище зі зміною алгоритму формування стрічки новин.

comments powered by Disqus