В Росії за образи в соцмережах можна буде отримати компенсацію

В Росії за образи в соцмережах можна буде отримати компенсацію

18:00,
2 Червня 2016
2713

В Росії за образи в соцмережах можна буде отримати компенсацію

18:00,
2 Червня 2016
2713
В Росії за образи в соцмережах можна буде отримати компенсацію
В Росії за образи в соцмережах можна буде отримати компенсацію
Автори:
Російські нотаріуси стали посвідчувати факти троллінгу в інтернеті.

 Про це пише газета «Известия» з посиланням на Федеральну нотаріальну палату (ФНП).

Протокол огляду сторінки сайту, складений нотаріусом, необхідний для позову про компенсацію моральної шкоди.  Таке розширення діяльності нотаріусів в ФНП вважають логічним, враховуючи швидкий розвиток інтернету.

Згідно з аналітичними даними за доменними суперечками, в російській судовій практиці майже в 50% випадків використовувався протокол огляду сайту, виданий нотаріусом.

Позивач може розраховувати на компенсацію мінімум в 15 тисяч рублів (близько 5550 грн.) за образи в соцмережах. Максимальна сума позову законодавчо не закріплена - її можна встановити на будь-якому рівні.

На думку юристів ФНП, нововведення може стати популярним і серед компаній, адже тролінг може бути спрямований і на знищення ділової репутації бізнесу. Основна складність у справах даної категорії - довести, що інтернет-сторінка належить конкретній особі, і визначити коло відповідачів.

Згідно зі статистикою i-SAFE foundation, більше половини підлітків зазнали знущання в інтернеті, і приблизно стільки ж займалися кібер-хуліганством.  Кожен третій отримував погрози. Більше 25% підлітків зазнавали повторного цькування в інтернеті або через телефонні дзвінки.  Дівчата-підлітки удвічі частіше стають об'єктом для тролінгу, ніж хлопці.

Інше дослідження, проведне групою Demos, з'ясувало, що кожні 10 секунд  хтось публікує сексистські висловлювання в Twitter. І майже в половині випадків автори цих постів - жінки.

American Trends Panel наводить інші дані: серед дорослих із тролінгом частіше стикаються чоловіки, аніж жінки (44% і 37% відповідно).  Чоловіки частіше стикаються з лайкою і погрозами фізичної розправи. В той час як жінки мають справу з сексуальними домаганнями в онлайні та переслідуваннями. 

Як повідомлялось, керівництво Twitter ухвалило рішення створити раду, яка займеться питаннями боротьби з образами і залякуванням у соцмережі (Twitter Trust and Safety Council). За словами керівника з питань глобальної політики Twitter Патрісії Картес, компанія винайме спеціалістів із майже 40 правозахисних організацій.

Також The Guardian вказував на проблему залякування активістів, журналістів та правозахисників у Росії інтернет-тролями.

Видання звертало увагу і на зростання кількості онлайн-образ. The Guardian замовило дослідження 70 мільйонів коментарів на своєму сайті, залишених користувачами з 1999 року й дотепер. Виявилося, що з-поміж десяти авторів, які зібрали найбільше образливих коментарів, вісім жінок і двоє чорношкірих чоловіків.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Rublacklist.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду