У відкритому доступі з’явився новий ресурс для створення інтерактивних візуалізацій

Бета-версію нового інструменту для журналістів та дизайнерів презентували 8 липня. Він має на меті допомогти створювати інтерактивні історії.

На думку керівника з комунікацій CartoDB Альваро Ортіза (Álvaro Ortiz), цей напрямок є дуже важливим у сучасній журналістиці. Він зазначає, що останніми роками з’являються гарні приклади таких інтерактивних матеріалів. Вони є спробою переосмислити те, як можна розповідати історію через екран. Ортіз зауважує, що створення інтерактивних історій з використанням текстів, зображень чи  карт є складним процесом.

Нова платформа Odyssey.js покликана полегшити роботу журналістів, дизайнерів та розробників. Інструмент дає можливість створювати інтерактивні історії навіть тим, у кого немає навичок програмування. Водночас він пропонує потужну бібліотеку JavaScript, яку зможуть використати розробники.

За допомогою Odyssey.js вже були створені деякі журналістські матеріали. Це, зокрема, візуалізація подій у Twitter («Ramadan, How the World Celebrates» та «#wimbledon2014: Men’s final match»).

На сайті cartodb.github.io/odyssey.js всі охочі можуть знайти навчальні матеріали, подивитися відеоролики та спробувати створити власну інтерактивну історію.

comments powered by Disqus