У травні через баг дані 14 млн користувачів Facebook потрапили в вільний доступ

pixabay.com

Керівниця відділу Facebook з питань приватності Ерін Еган (Erin Egan) вибачилася за цей баг та запевнила, що помилку вже виправлено, повідомляє Bloomberg.

Причиною проблеми став збій у налаштуваннях приватності дописів юзерів. Через це користувачі автоматично публікували приватні дописи не «лише для друзів», а для всіх.

Пані Еган також повідомила, що компанія незабаром почне індивідуально інформувати людей, які постраждали від багу.

Як повідомляє DW, в компанії також запевнили, що недолік в роботі Facebook ніяк не вплинув на жоден з дописів, які публікувалися користувачами до травня. 

Facebook закликала юзерів переглянути власні дописи за попередній місяць, щоб пересвідчитися у правильності налаштувань приватності.

Нагадаємо, скандал щодо кількох випадків витоків даних користувачів Facebook триває.

Цього тижня газета The New York Times заявила, що упродовж останніх десяти років соціальна мережа Facebook надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам мобільних телефонів, зокрема Apple, Samsung, BlackBerry та Microsoft. Facebook стверджує, що ці угоди відповідають вимогам Федеральної комісії з торгівлі США. У компанії також наголошують, що у контрактах з виробниками пристроїв прописане суворе обмеження використання даних, зокрема тих, які зберігаються на серверах партнерів.

У березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Ці дані могли використовуватися в політичних цілях. Із Cambridge Analityca співпрацював зокрема й штаб кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Після викриття витоку кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян. 10 та 11 квітня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) дав свідчення в Конгресі США щодо політики соцмережі, яка опинилася в центрі скандалу щодо Cambridge Analytica. 23 травня Марка Цукерберг виступив в Європарламенті. 

Задля протидії загрозам таких витоків Facebook анонсувала низку змін в правилах соцмережі, наприклад спрощене керування особистими даними та можливість очистити історію переглядів. Крім того, компанія пообціяла платити до 40 тисяч доларів за виявлення випадків зловживання даними й призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великих масивів даних.

comments powered by Disqus