У США оприлюднили нову порцію рекламних постів російських «тролів» на Facebook

democrats-intelligence.house.gov

Про це повідомляється на сайті комітету.

Нагадаємо, 16 лютого Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 13 росіянам і трьом російським компаніям у справі про втручання у вибори американського президента у 2016 році. Це зокрема «Агентство інтернет-досліджень» (так звана «Російська фабрика тролів»), яку, як повідомляли ЗМІ, фінансує близький до президента Росії Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин.

«Обвинувачені, видаючи себе за громадян США і створюючи фальшиві сторінки в соціальних мережах, керували групами призначеними для залучення американської аудиторії. Ці групи та сторінки, на яких розглядалися спірні американські політичні та соціальні проблеми, неправдиво стверджували, що контролюються активістами США, коли, по суті, вони керувалися обвинувачуваними», – йдеться у заяві Спеціального прокурора США Роберта Мюллера.

Нові зразки реклами можна подивитися тут.

Також в заяві стверджується, що відповідачі використовували акаунти реальних громадян США, щоб робити публікації зі сторінок організацій, і організовували політичні мітинги в країні. Для цього вони «залучали й винагороджували справжніх американців, які просували чи порочили кандидатів». 

Представники Демократичної партії США нагадали, що в січні 2017 року розвідувальне співтовариство (Intelligence Community Assessment) дійшло висновку, що Росія втручалася в американські вибори, намагаючись сприяти перемозі кандидата Дональда Трампа і програшу його суперниці Гілларі Клінтон
 
«Президент Росії Володимир Путін замовив кампанію впливу в 2016 році, націлену на президентські вибори в США. Мета Росії полягала в тому, щоб підірвати суспільну віру в демократичний процес в США, зганьбити Клінтон, зашкодити вірогідності її обрання та потенційному президентству», – повідомляло співтовариство.
 
Як зазначив член комітету Адам Шифф під час відкритого слухання в листопаді 2017 року, за участю представників Facebook, Twitter і Google, російська діяльність в соціальних мережах була спрямована на розкол в США, розпалювання заворушень на ґрунті низки розбіжностей.

Комітету з розвідки Палати представників США стверджує, що всього було придбано понад 3,5 тисячі оголошень. Їх побачило 11,4 мільйонів американців. Російською «фабрикою тролів» було створено 470 сторінок в Facebook. Ці сторінки, в свою чергу, згенерували 80 тисяч одиниць контенту, який розповсюдили на аудиторію в понад 126 млн американців.

Ось кілька прикладів постів, які рекламувало «Агентство інтернет-досліджень».

Нагадаємо, у липні 2017 року американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення у рамках розслідування про втручання Росії у вибори в США в 2016 році.

У вересні компанія заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів 2016 року в США. 

Конгрес США запросив компанії Twitter та Alphabet (Google) дати свідчення з приводу прокремлівського контенту на їхніх платформах.

Згодом соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США. Російську рекламу також знайшли в Instagram та Google. 31 жовтня з'ясувалося, що її могли побачити значно більше користувачів, ніж про це відзвітували компанії.

Пізніше Twitter, Facebook та Google заявили в Конгресі США, що не зможуть запобігти повторному втручанню у вибори: у них немає для цього інструментів.

Президент США Дональд Трамп вважає заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори через рекламу в соцмережі містифікацією. Росія також усе заперечує.

Натомість представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.

У грудні в Facebook з'явилася сторінка з переліком «російських тролів». У квітні стало відомо, що соцмережа видалила 270 їх сторінок та акаунтів.

Скріншоти – democrats-intelligence.house.gov.

comments powered by Disqus