Трамп назвав заяву Facebook про втручання РФ у вибори містифікацією

upi.com

Про це він написав 22 вересня у своєму Twitter.

«Містифікація щодо Росії продовжується, тепер це реклама на Facebook. А як щодо повністю упередженого і нечесного висвітлення в ЗМІ на користь Шахрайкуватої Гілларі?», – написав пан Трамп.

Нагадаємо, цього місяця сомережа Facebook виявила близько 3 тисяч платних політичних рекламних оголошень. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.

Після заяви Facebook про знайдені рекламні оголошення Сенат США повідомив, що запитає у компанії більше даних про російське втручання у вибори.

21 вересня генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що компанія надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу. Він також розповів, до яких 9 кроків вдасться Facebook, аби попередити можливі подібні загрози в майбутньому.

Ще в липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори. На їх думку Facebook може допомогти з’ясувати, чи хтось із виборчого штабу Дональда Трампа допомагав Росії поширювати фейкові новини з метою зашкодити кандидатці в президенти Гілларі Клінтон. А розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори США розпочалося в лютому.

Нещодавно чотири колишні працівники Facebook розповіли про процес модерації реклами в той час, коли тривала кампанія з поширення «російських оголошень». За їх словами, система фільтрування публікацій не була побудована для виявлення пропаганди. 

comments powered by Disqus