Суд США заборонив медіа використовувати особисті зображення користувачів із соціальних мереж

unsplash.com

Як пише Birdinflight, справа стосувалася знімку на весіллі Дональда Трампа. Фотографію зробив Джонатан Отто, віце-президент Банку Німеччини. Він надіслав її своєму другу, який опублікував її в Instagram. Після цього світлина стала вірусною, її також використало багато ЗМІ. Згодом пан Отто подав до суду на деякі компанії, які опублікували фото в себе і не заплатили йому.

У грудні 2018 року суд ухвалив рішення, що сайт Esquire використав зображення незаконно. Суддя зазначив, що використання для статті фотографії є крадіжкою, незалежно від того, чи фото було зроблене для комерційного, чи для особистого вжитку.

«Автор зображення не повинен бути позбавлений можливого прибутку, навіть якщо йому не вистачає необхідних навичок у маркетингу, щоб монетизувати свою роботу. Статус Отто як фотографа-любителя з айфоном не повинен обмежувати його права на продаж своєї роботи», — додав суддя Грегорі Вудс.

Раніше суд Євросоюзу також вирішив, що у автора фотографій ЗМІ повинні запитувати дозвіл на використання. Це стосується і тих зображень, які виставлені з відкритим доступом, і тих, які вже використовувались іншими медіа.

Нагадаємо, «Детектор медіа» повідомляв, що Google News можуть закрити в Європі через нову Директиву ЄС про авторське право.

comments powered by Disqus