Соціальну мережу TikTok оштрафували на рекордні $5,7 млн за незаконне збирання інформації про дітей

Forbes.ru

Обвинувачення вважає, що сервіс для публікації та обміну відео незаконно збирав персональну інформацію дітей без згоди їхніх батьків, пише CNN Business. TikTok збирав адреси електронної пошти, IP-адреси та дані про геолокацію. Такі дії є протиправними згідно з американським законом про захист конфіденційності дітей в інтернеті.

Облікові записи неповнолітніх користувачів TikTok були доступні будь-кому. Інші користувачі бачили фотографію профілю, його опис та ім'я.  

Окрім виплати штрафу, сервіс має видалити всі відеоролики, завантажені дітьми до 13 років. Це рішення вже опубліковано на сайті Федеральної торгової комісії США.

Компанія погодилася сплатити штраф та вже підготувала оновлену версію додатка. У ній користувачі до 13 років можуть підписуватися на чужі профілі, переглядати відео та знімати свої. Втім, свої відеоролики викладати у загальний доступ вони вже не зможуть.

Наразі у TikTok зареєстровано понад 800 мільйонів користувачів. Більшість з них – діти.

Нагадаємо, Велика Британія також планує посилити регулювання соціальних мереж. Очікується, що уряд Великої Британії у найближчі тижні опублікує правила, за якими регулюватиме онлайн-зловживання.

 

comments powered by Disqus