Скандальний твіт коштував Маску посади голови ради директорів Tesla та $20 млн

JOSHUA LOTT, GETTY IMAGES

Ще $20 млн штрафу заплатить сама компанія Tesla, повідомив телеканал CNN.

Нагадаємо, 7 серпня пан Маск написав у Twitter: «Думаю над тим, щоб зробити Tesla приватною із ціною $420 за акцію. Фінансування забезпечене». На той момент акція компанії коштувала близько $340. Самому Маску належить 20% акцій. Bloomberg підрахував, що викуп решти обійшовся б підприємцю приблизно в $66 мільярдів. Твіт, який став мемом, спричинив зростання цін на акції майже на 11%. Комісія з цінних паперів і бірж США через цей твіт почала розслідування. А група інвесторів подала позов до Ілона Маска, звинувачуючи його в тому, що він збрехав про наявність покупця й таким чином хотів шахрайством підвищити вартість акцій. Згодом Ілон Маск відмовився від цієї ідеї.

Відповідно до угоди Ілона Маска з комісією, яка вимагає схвалення судом, підприємцю буде дозволено залишитися на посаді виконавчого директора Tesla. Натомість він повинен скласти повноваження голови ради директорів протягом 45-ти днів. При цьому пан Маск не зможе бути переобраним на цю посаду впродовж трьох років. Крім того, підприємець та компанія залишають за собою право не визнавати порушення закону.

Компанія Tesla погодилася заплатити ще $20 млн штрафу, а також призначити в свою раду двох нових незалежних директорів та створити комітет, який контролюватиме ведення публічних комунікацій паном Маском. Прес-секретар компанії також підтвердив, що Ілону Маску дозволено залишитись членом ради директорів Tesla.

Минулого місяця SpaceX і Tesla Ілон Маск розповів, що останній рік виявився для нього найважчим, і пояснив свої суперечливі твіти.

Раніше MediaSapiens робив огляд життя Ілона Маска у Twitter, в якому розповідав про інші його резонансні публікації, через які підприємець змушений був перепросити.

comments powered by Disqus