Росіянина оштрафували за розміщення у Facebook фото графіті про Путіна

DW

Суд міста Ярославль, Росія, оштрафував на суму у 30 тисяч рублів місцевого мешканця за те, що він розмістив у соцмережі Facebook фото з графіті «Путін пі..ор» на будівлі обласного управління МВС, повідомляє видання DW. Пишуть, що житель Ярославля на імя Кирило Попутніков був оштрафований на таку суму за звинуваченням в образі влади.

Відповідне рішення у вівторок, 14 травня, виніс Кіровський районний суд міста Ярославль.

Раніше на цього чоловіка у Росії вже склали адміністративний протокол за те, що він опублікував в соціальній мережі Facebook фотографію з тим самим графіті. У суді він заявив, що таким чином всього лише хотів вказати на акт вандалізму. Тим часом кілька російських ЗМІ видалили новину про це графіті, коли із ними зв’язався Роскомнагляд.

У висновку суду щодо Кирила Попцтнікова йдеться, що він «усвідомлював протиправність своїх дій» та «розумів непристойне значення слова». Водночас у експертному висновку, який додали до матеріалів справи, пишуть, що не є можливим точно визначити, «чи співвідноситься об'єкт оцінки (графіті — ред. DW) з президентом РФ Путіним».

Скандальне графіті з'явилося 31 березня на стінах будівлі місцевого управління МВС. У Роскомнагляді висунули вимогу до деяких ЗМІ видалити новину про це, аргументуючи таку вимогу посиланням на закон про «неповагу до влади» та заборону ЗМІ поширювати «недостовірну інформацію».

Нагадаємо, раніше іншого громадянина Росії оштрафували на 30 тисяч рублів за пост про Путіна.

 

comments powered by Disqus