«Радіо Свобода» викрило Facebook-ботів «Народного фронту»

«Радіо Свобода» викрило Facebook-ботів «Народного фронту»

10:38,
1 Лютого 2019
2685

«Радіо Свобода» викрило Facebook-ботів «Народного фронту»

10:38,
1 Лютого 2019
2685
«Радіо Свобода» викрило Facebook-ботів «Народного фронту»
«Радіо Свобода» викрило Facebook-ботів «Народного фронту»
Автори:
У розпорядженні редакції «Радіо Свобода» є звіт про виконану роботу від тролів і ботоферми на користь політиків «Народного фронту». Достовірність документу підтвердили у Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

Як пише «Радіо Свобода», прикладом роботи поплачених тролів у Facebook є пост 2015 року лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка, який тоді був прем’єр-міністром України. «Рано чи пізно Україна стане членом НАТО і Європейського Союзу. Тому що мова йде про безпеку України і світу в цілому...»писав у соціальній мережі пан Яценюк.

Відповідно до звіту, 271 з 373 коментарів під цим дописом проплачені. Фейкові акаунти також захищали екс-нардепа від цієї політсили Миколу Мартиненка.

Джерело зображення: "Радіо Свобода"

«Документ, який був доданий до запиту від «Схем», за версією слідства, надходив на електронну адресу колишнього голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу [Миколи Мартиненка] та є своєрідним звітом про діяльність так званих ботів, які використовувалися для викривлення суспільної думки. Факт зазначеного листування, до якого був доданий цей звіт, підтверджено висновком комп’ютерно-технологічної експертизи, цей звіт є одним з доказів у кримінальному провадженні, яке зараз слухається в суді», – прокоментувала Світлана Оліфіра, тимчасовий виконувач обов'язків керівника управління зовнішніх комунікацій НАБУ.

Утім пан Мартиненко повідомив ЗМІ, що про такий звіт і діяльність ботів не знає. Арсеній Яценюк теж заперечив використання його командою фейкових акаунтів.

Політтехнолог Дмитро Раімов, якого «Радіо Свобода» називає «неприхованим ботоводом», розповів: «Майже в кожного політика і прес-служби є свій пул, тобто ті, хто працює достатньо давно біля політиків, які достатньо давно в телеефірах або достатньо давно на політичній арені. Їхні прес-служби володіють такими ботофермами».

Профіль компанії пана Раімова — захищати репутацію завдяки коментарям від несправжніх облікових записів. За його словами, така підтримка у соціальних мережах від тролів і ботоферм мінімально обійдеться у 2-5 тисяч доларів на місяць. Над веденням фейкових акаунтів у його фірмі працюють зазвичай студенти 3-5 курсів за фахом політологи, соціологи чи психологи.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав про дослідження компанії Singularex, яка поділила ринок інформаційних маніпуляцій у соціальних мережах на три сегменти ціни/якості.

Також про методи виявлення ботів і тролів можна прочитати у на нашому матеріалі «Ботоферми, тролі, фейки: як виявити і протидіяти».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду