Помічник Трампа намагався найняти ізраїльську мережу тролів аби вплинути на праймеріз — The New York Times

Alex Castro / The Verge

Помічник цікавився тим, як Psy-Group може допомогти Трампу перемогти на праймеріз 2016 року. Хоча газеті не вдалося отримати підтвердження того, що штаб Трампа скористався послугами Psy-Group.

Ізраїльська компанія володіє мережею акаунтів, які виглядають автентичними. Вони можуть як створити необхідний імідж для замовника у соцмережах, так і переконувати людей підтримати його, наприклад, на виборах. Мережа Psy-Group могла персоналізовано таргетувати близько 2,5 тисяч користувачів та надсилати їм спеціально створені для них особисті повідомлення.

План від Psy-GroupДональд Трамп у ньому позначений кодовим словом «Лев», а тед Круз - «Ведмідь». В іншому документі фігурувала кандидатка від демократичної партії Гілларі Клінтон під кодовим словом «Ліс».

Як пише The New York Times, штаб Трампа зацікавився можливістю використати в своїх інтересах соцмережі.  Приблизно в той же час Росія почала перші спроби маніпулювати результатами виборів — теж за допомогою соцмереж. Виданню такош стало відомо, що один з членів передвиборчого штабу трампа Рік Гейтс розглядав план з використання фальшивих акантів, аби таргетувати кампанію з впливу на 5 000 делегатів республіканської національної конвенції 2016 року. Однією з цілей кампанії було дискредитувати Теда Круза, одного з головних суперників Трампа на той час.

Рік Гейтс став одним із фігурантів розслідування спеціального прокурора Роберта Мюлера (Robert Mueller). Він визнав себе винним за кількома обвинуваченнями та співпрацює зі слідчою командою Мюлера, яка розслідує підозри у змові членів передвиборного штабу Дональда Трампа з російськими спецслужбами.

comments powered by Disqus