Обама намагався переконати Цукерберга щодо проблеми фейків у Facebook - The Washington Post

Forbes

Обама на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва намагався переконати Цукерберга в тому, що проблема поширення фейкових новин у соцмережі є серйозною, пише The Washington Post. Між Обамою та Цукербергом відбулася приватна розмова. Президент аргументував, що підробні новини створюють політичну деформацію й якщо ігнорувати цю проблему, то до наступних президентських виборів ситуація може погіршитися, розповіли джерела видання. У відповідь Цукерберг визнав, що фейки мають негативний ефект, але його масштаб не настільки великий.

Глава Facebook також сказав Обамі, що не знає, як саме потрібно боротися з цією проблемою. Крім того, джерела The Washington Post повідомили, що компанія виявила мережу «російських акаунтів» ще влітку 2016 року, до перемоги Дональда Трампа на виборах. Тоді Facebook передала дані ФБР, але не розповіла про це публічно.

Нагадаємо, цього місяця сомережа Facebook виявила близько 3 тисяч платних політичних рекламних оголошень. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.

Після заяви Facebook про знайдені рекламні оголошення Сенат США повідомив, що запитає у компанії більше даних про російське втручання у вибори.

21 вересня генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що компанія надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу. Він також розповів, до яких 9 кроків вдасться Facebook, аби попередити можливі подібні загрози в майбутньому.

comments powered by Disqus