На Facebook можуть подати до суду через технологію розпізнавання облич

Oli Scraff, Yahoo/AFP Photo

Як повідомляє Yahoo з посиланням на AFP, Федеральний суд в Каліфорнії вирішив, що це може бути підставою для колективного позову, оскільки Facebook не залучилася згодою користувачів на це.

Функція автоматично розпізнає обличчя людей на фотографіях, завантажених у Facebook, та пропонує позначити їх на світлинах. В 2012 році ця функція була вимкнена в Європі через зростаючі побоювання щодо втручання у чужу приватність. Позивачі, які мають намір судитися із соцмережею, вказують, що розпізнавання облич є порушенням закону штату Іллінойс про захист біометричної інформації. Тепер же Федеральний суд постановив, що у них є  усі підстави позиватися до Facebook.

Представники соцмережі повідомили, що вивчають рішення суду, але водночас вони переконані, що «позов є безпідставним» та мають намір завзято захищатися в суді. Facebook також вказує, що завжди була дуже відкритою щодо цього інструменту та дозволяла користувачам вимкнути його використання в налаштуваннях.

Нині колективний позов об’єднує справи трьх мешканців штату Іллінойс - Німеша Пателя (Nimesh Patel), Адама Пезена (Adam Pezen) та Карло Ліката (Carlo Licata).

Нагадаємо, після скандалу з витоком даних користувачів Facebook компанії Cambridge Analytica соцмережа анонсувала запуск спрощеного керування даними для користувачів. В соцмережі з’явиться меню, в якому користувачі зможуть переглянути, які дані вони надають Facebook та змінити їх налаштування. У Facebook наголошують на тому, що це меню буде максимально зрозумілим та зручним.

comments powered by Disqus