Марк Цукерберг розповів, як він виправить роботу Facebook через скандал з Cambridge Analytica

New York Post

В пості на своєму профілі у Facebook Марк Цукерберг написав про план, який складається з трьох етапів та який має на меті повернути довіру користувачів. «У нас є обов'язок охороняти ваші дані, і якщо ми не можемо це зробити, ми не гідні обслуговувати вас. Я намагався зрозуміти, що сталося і як переконатися, що це не повториться знову», - написав засновник соцмережі.

За його словами, найважливіші дії для захисту даних користувачів були зроблені ще кілька років тому. «Але ми також припустилися помилок і нам необхідно рухатися далі і розібратися з цим», - написав Марк Цукерберг. Запропонований ним план передбачає аудит додатків, які працювали з великим обсягом даних користувачів до 2014 року, коли платформа змінила політику щодо доступу до них. Також розробники не матимуть доступ до даних користувачів, якщо їхні додатки не використовувалися протягом трьох місяців. Facebook почне показувати користувачам, які їх дані отримують ті чи інші компанії. Соцмережа також буде докладати більше зусиль, аби пояснити користувачам як налаштувати роботу додатків та обмежити їх доступ до особистих даних та збільшить фінансування на програму з пошуку вразливостей у Facebook.

Окрім того, Марк Цукерберг дав інтерв’ю CNN й вибачився за витік даних користувачів через компанію Cambridge Analytica.

Нагадаємо, британське видання The Guardian опублікувало розслідування, згідно з яким  компанія Cambridge Analytica зібрала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про мільйони профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу.

Згодом Facebook заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кілкьох пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи, збираючи дані користувачів без відома соцмережі.

Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

Раніше Марк Цукерберг вже вибачався за роботу Facebook. За його словами, платформу використовували для того, щоб «роз'єднати людей, а не об'єднати їх».

comments powered by Disqus