Каннський фестиваль критикують за фотошоп ніг Клаудії Кардинале

buro247.ua

Користувачі порівняли дві фотографії в одному анімованому GIF-файлі, який розлетівся у соцмережах, пише BBC.

«Хоча сам постер чудовий, доводиться із сумом констатувати, [...] що фото значно ретушували у порівнянні з оригіналом: на ньому, наприклад, зменшили талію і вигини стегна актриси. Як сумно», - кажуть у французькому журналі Telerama.

На фотографії 1959 року босоногу італійку в довгій спідниці відобразили під час життєрадісного стрибка на римському даху в теплий полудень.

Сум французьких журналістів розділили численні коментатори в соцмережах, які засудили фоторедакторів фестивалю за бодішеймінг і «диктат худорлявості».

«Навіщо кроїти тіло Кардинале так драматично, заради офіційного постера #Канн2017?» - здивувалася британська режиссерка Анна Роуз Холмер.

«Вони наважилися доторкнутися до Клаудії Кардинале ... Куди котиться цей божевільний світ...», - питає користувач Twitter під псевдонімом «Світський монах».

«Клаудія Кардинале, символ краси, струнка і прекрасна на оригінальному знімку. Спроба вирізати з неї кілограми - це скандал», - обурилася в розмові з France Presse секретар громадської організації «Дозвольте собі фемінізм!» Клер Серра-Комб.

Втім, сама пані Кардинале не вважає ретуш ганебною.

«Це зображення відретушували, аби показати легкість, яка неначе робить із мене гру уяви. Тут немає місцю реалізму. Я переконана феміністка, не бачу ніякого посягання на жіноче тіло. У світі відбуваються куди більш гідні обговорення речі. Не будемо забувати, що це всього лише кіно», - заявила актриса France Presse.

Директор Каннського фестивалю Тьєррі Фремо також став на захист постера. Він сказав, що спочатку його чудово прийняли.

«Що це за ідіотська полеміка навколо каннської афіші? Будь-яке промо-фото так чи інакше піддається ретуші», - написав президент UniFrance Films Жань-Поль Саломе у Twitter. Його запис ретвітнув Фремо.

70-й Каннський фестиваль пройде з 17 по 28 травня, а фільми, що беруть участь у конкурсі, оголосять 13 квітня.

Головою журі стане іспанський режисер Пабло Альмодовар.

За більш ніж півстолітню кар'єру 78-річна Кардинале знялася у понад 80 фільмах, серед яких: «Леопард» Лукіно Вісконті і «Вісім з половиною» Федеріко Фелліні.

Італійка народилася у Тунісі, з дитинства говорила французькою, а італійську вивчила вже у зрілому віці. Більшу частину життя актриса провела у Франції, зберігаючи італійське громадянство.

Нагадуємо, раніше «Детектор медіа» писав про те, що з 20 квітня в Україні стартує фестиваль найромантичніших та найкрасивіших фільмів про кохання Love is fest. 

comments powered by Disqus