Фейковий профіль в Instagram змусив 44 тисячі користувачів задуматись про проблему алкоголізму

Instagram

Профіль 27-річної Луїзи Делаже за два місяці зібрав 44 тисячі підписників та більше 50 тисяч «лайків» в Instagram. Доволі вражаючі цифри, за мірками соцмереж, відзначає PetaPixel. Втім, профіль виявився не справжнім - його створило агентство BETC на замовлення французької організації Addict Aide (Допомога залежним - ред.) в межах кампанії «Like My Addiction» . Організація працює з людьми, які стурбовані тим, що вони можуть пити занадто багато, і хочуть підвищити обізнаність про алкоголізм серед молоді.

Головна ідея проекту - це те, як легко не помітити залежність у близьких людей. Тому BETC створили фейковий профіль в Instagram і розміщували в ньому по три фотографії щодня протягом двох місяців. Акаунт наповнювали контентом за зразком популярних модних інстаграм-блогів, з однією важливою деталлю: майже на кожній світлині у моделі, яка зображала Луїзу Делаже, була склянка з алкоголем.

BETC водили підписників за носа два місяці, поки не опублікували відеоролик, в якому відкрили справжню ідею створення профілю.

«Не усі були введені в оману. Кілька людей відчули, що тут щось не так, журналісти в тому числі. Але в цілому більшість людей просто бачили красиву дівчину, яка живе гламурним життям», - прокоментували творці проектуз агентства BETC.

Відео стало шоком для багатьох - в соцмережах його проглянули понад 500 000 разів, воно спонукало до написання близько 140 статей та новин про кампанію та збільшило трафік сайту Addict Aide у 5 разів за три години після того, як воно було опубліковане.

Інший цікавий проект в Instagram зробила британська компанія Wren Kitchens. Компанія звернулася до п'яти популярних блогерів, попросивши їх показати те, що залишається поза кадром і чого підписники зазвичай не бачать. Опубліковані в рамках акції фотографії демонструють, як за допомогою кадрування і вибору правильного ракурсу зйомки можна прикрасити реальність і створити привабливий знімок. 

Інша компанія, що спеціалізується на запобіганні шахрайства в Інтернет, продемонструвала, як багато особистої інформації можна зібрати по одному «лайку» в Facebook.

comments powered by Disqus