Facebook запроваджує нові попередження про фейкові новини

Gizmodo UK

В грудні компанія оголосила про співпрацю із незалежними організаціями, що спеціалізуються на фактчекінгу - ABC News, AP, FactCheck.org, PolitiFact та Snopes. Біля новин на Facebook, які містять неперевірену або неправдиву інформацію, тепер з’являтиметься позначка «спірний контент» з посиланням на організації, які здійснювали верифікацію новини, пише The Guardian. Якщо користувач клацне на нотифікацію, з’явиться спливаюче вікно із більш детальною інформацією про новину.

Інститут медіадосліджень Poynter звертає увагу на те, що значна частка користувачів поширюють фейки через соцмережі, не усвідомлюючи цього. Якщо користувач Facebook захоче поділитися на своїй сторінці новиною, яка була позначена фактчекарми як фейк, на екрані з’явиться попередження. Якщо користувач проігнорує попередження і вирішить все одно опублікувати новину, вона з’явиться у стрічці з позначкою «спірний контент».

Поки що нові інструменти доступні не для усіх країн – за даними The Guardian функціонал працює поки лише у США.

Як писав MediaSapiens, серед інструментів, які запускає Facebook для боротьби з фейками, є також функція, за допомогою якої користувачі можуть сповістити соцмережу про фейк. Схожий інструмент соцмережа використовує щодо контенту, який містить мову ворожнечі, сцени насильства або сексуального характеру, тощо. Попереднє тестування функціоналу компанія проводила ще на початку грудня 2016 року. 

comments powered by Disqus