Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою

securitylab.ru

Про це пише Platforma.

Facebook працює над створенням технології, яка дозволить користувачам набирати текст без клавіатури. Про це стало відомо на конференції F8, яка з 2007 року проходить у США. На ній компанія зазвичай розповідає про поточні напрямки роботи в різноманітних сферах. Виявилось, що вже півроку Facebook розробляє нейроінтерфейс разом з Каліфорнійським університетом у Сан-Франциско, Каліфорнійським університетом у Берклі, Університетом і медичним центром Джонса Хопкінса, а також з Медичним коледжем Університету Вашингтона в Сент-Луїсі.

Для демонстрації експериментальної технології голова дослідницького підрозділу Facebook Building 8 Регіна Дуган показала запис зі Стенфордської лабораторії, на якій доброволець друкувала за допомогою такого інтерфейсу зі швидкістю вісім слів за хвилину. В компанії запевняють, що це лише початок, і в подальному людина зможе «надиктовувати» комп’ютеру понад 100 слів за хвилину. Регіна Дуган не розкрила особливості роботи технології, але повідомила, що вона неінвазивна – тобто ніякі чіпи чи електроди в людину при цьому не вбудовують.

Крім того, на конференції представники Facebook розповіли про розробку технології, яка дозволить «чути» за допомогою шкіри. Той же підрозділ Building 8 зараз працює над спеціальним рукавом з 16 датчиками, що відповідають за тактильну віддачу. Замість відтворення звуку система адаптує частоту коливань для передачі на шкіру, а користувач по різній частоті впливу визначає сказане.

Розробка поки що перебуває на початковій стадії, але при тестуванні прототипу доброволець зміг вивчити за годину і потім вірно розрізнити кілька різних слів за характером вібрації, яка передається на шкіру. В проведеному експерименті один учасник за допомогою планшета вибирав колір і форму фігури, а другий «почув» вибрані параметри за допомогою шкіри і взяв в руки потрібну фігуру заданого кольору.

Раніше MediaSapiens писав про те, що Facebook планує запровадити більше реклами в Messenger та зробити її пріоритетним напрямком для монетизації сервісу.

comments powered by Disqus